گزیده اخبار :

رئیس قوه قضائیه برای راه اندازی مجدد کارخانه فولاد ارومیه مهلت دو ماهه داد

امکانات فراهم آمده در مجتمع فولاد ارومیه یک سرمایه ملی محسوب می شود و هیچگونه تاخیری در راه اندازی این واحد تولیدی جایز نیست
رئیس قوه قضائیه برای راه اندازی مجدد کارخانه فولاد ارومیه مهلت دو ماهه داد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از فارس، رئیس قوه قضائیه در ابتدای سفر خود به استان آذربایجان غربی ، از مجتمع فولاد ارومیه بازدید کرد و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این واحد تولیدی قرار گرفت و دستور داد تا در مدت زمان کوتاهی مشکل این واحد تولیدی رفع شود.

آیت الله ابراهیم رئیسی در جریان بازدید از کارخانه فولاد ارومیه، با اشاره به ضرورت تعجیل در راه اندازی این مجتمع تولیدی ، اظهار داشت: با عنایت به اینکه در این مجتمع تولیدی ماشین آلات و تجهیزات کامل مستقر شده و تجهیز 85 درصدی امکانات صورت گرفته، تاخیر در راه اندازی آن هیچ توجیهی ندارد و همه مسئولان و دست اندرکاران باید در مدار تولید قرار گرفتن این مجتمع همه ظرفیت ها را به کار گیرند.

مجتمع فولاد ارومیه ظرفیت اشتغالزایی برای 3 هزار نفر را دارد


وی با اشاره به ظرفیت اشتغالزایی مجتمع فولاد ارومیه، عنوان کرد: طبق گفته سرمایه گذار ، این واحد تولیدی ظرفیت اشتغالزایی برای 3 هزار نفر را دارد و بر همین مبنا با توجه به نیاز مبرم کشور ، باید تمهید لازم در این زمینه اندیشیده شود و ضروری است هرچه سریع تر با بهره گیری از نیروهای انسانی موجود در استان، نسبت به راه اندازی این مجتمع اقدامات مقتضی صورت گیرد.

رئیس قوه قضائیه ضمن استماع سخنان سرمایه گذار مجتمع فولاد ارومیه، نماینده بانک و استاندار آذربایجان غربی برای راه اندازی این واحد تولیدی ضرب الاجل دوماهه تعیین کرد و گفت:

برمبنای قوانین موجود و دستورالعمل صادره، باید هرچه سریع تر مسائل مابین سرمایه گذار مجتمع فولاد ارومیه و بانک تسهیلات دهنده مرتفع شده و این واحد صنعتی ظرف دو ماه در مدار تولید و اشتغال قرار گیرد.

آیت الله رئیسی در پایان تصریح کرد: در مسیر رفع مشکلات مجتمع فولاد ارومیه، دستگاه قضائی و دادگستری آذربایجان غربی نهایت مساعدت را به عمل خواهند آورد و رئیس دادگستری استان هم در جلسات شورای اقتصاد مقاومتی موضوع راه اندازی این مجتمع تولیدی را با جدیت دنبال خواهد کرد. امکانات فراهم آمده در مجتمع فولاد ارومیه یک سرمایه ملی محسوب می شود و هیچگونه تاخیری در راه اندازی این واحد تولیدی جایز نیست.

 

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه