جمعه، 31 فروردين، 1403 | Friday 19th of April 2024
۲۱:۴۴
ورزشی - کد خبر : 3316
يكشنبه، ۲۴ فروردين، ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰

رئیس سازمان خصوصی سازی از ورود سرخابی ها به بورس در شهریور خبر داد

مشخص شدن تکلیف حساب 2 باشگاه با فدراسیون، وزارت ورزش و صندوق قهرمانان و پیشکسوتان مسئله مهمی است و تا زمانی که مشخص نشود این باشگاه ها وارد بورس نخواهند شد

رئیس سازمان خصوصی سازی از ورود سرخابی ها به بورس در شهریور خبر داد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، گویا پس از کش و قوس های فراوان و وعده های بیشماری که هرگز عملی نشدند اینبار عزم سازمان خصوصی سازی برای واگذاری سرخابی ها جدی است. علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی در این زمینه اظهار داشت: نخستین دستور رئیس جمهور در سال جدید به وزیر اقتصاد تسریع در روند واگذاری بنگاه های دولتی به بخش خصوصی بوده است، از این رو هیئت واگذاری باشگاه های پرسپولیس و استقلال مصوب نمود تا در بورس پذیرفته شوند و می خواهیم در شهریور این کار را انجام دهیم. برای واگذای این باشگاه ها تمایل وجود دارد و در مرحله اول باید اساسنامه آنها طبق قوانین سازمان بورس بروز رسانی شود، اما اینکه این اقدامات چگونه صورت می گیرد بستگی به همکاری وزارت ورزش و مدیران دو باشگاه دارد.

صالح در ادامه عنوان داشت: باشگاه پرسپولیس برنامه سه ساله خود را ارائه کرده و قیمت گذاری این باشگاه هم تا حدودی مشخص شده است، باشگاه پرسپولیس قصد ارائه برنامه 5 ساله داشت اما ما اجازه ندادیم و با برنامه سه ساله پرسپولیس را وارد بورس می کنیم. قرار بر این نیست که به یکباره واگذاری باشگاه ها انجام شود، ابتدا باید اساسنامه و صورتهای مالی تنظیم شده و در ادامه با برگزاری مجامع فوق العاده کارها در مسیر خود انجام شود.

وی در مورد بدهی های سنگین سرخابی ها گفت: استقلال و پرسپولیس مشمول ماده 141 هستند ولی چنانچه بحث واگذاری ورزشگاه به آنها انجام شود از ورشکستگی خارج می شوند. به علاوه سهام باشگاه ها قرار نیست که یکجا در بورس عرضه شود، ابتدا 5 درصد سهام برای کشف قیمت و سپس 5 درصد برای شناوری که حباب ایجاد نشود عرضه می شود. اگر شرکتی تجاری قواعد بورس را رعایت نکند دچار مشکل می شود، باشگاه پرسپولیس برنامه سه ساله خود را ارائه داده و استقلال هم درحال ارائه می باشد. اگر این دو باشگاه نتوانند برنامه سه ساله خود را عملی کنند در بورس دچار مشکل می شوند، چراکه سهامداران با در نظر گرفتن برنامه آتی شرکت ها اقدام به خرید می کنند.

رئیس سازمان خصوصی سازی در پایان گفت: مشخص شدن تکلیف حساب 2 باشگاه با فدراسیون، وزارت ورزش و صندوق قهرمانان و پیشکسوتان مسئله مهمی است و تا زمانی که مشخص نشود این باشگاه ها وارد بورس نخواهند شد. طبق مصوبه هیئت واگذاری سرخابی ها در شهریور ماه در بورس پذیرش خواهند شد.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز جمعه، 31 فروردين، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!