چهارشنبه، 31 شهريور، 1400 | Wednesday 22nd of September 2021
۰۳:۰۱
دولت - کد خبر : 12423
سه شنبه، ۲۳ شهريور، ۱۴۰۰ - ۰۳:۰۱

رئیس جمهور: وزارتخانه های صمت و جهاد کشاورزی برای حل مشکلات معیشت مردم چاره اندیشی کنند

مردم انتظار دارند با اولویت بندی مسائل مهم اقتصادی و با تلاش شبانه روزی، تحولی در اقتصاد کشور و معیشت آنان، به صورت ملموس رخ دهد.

رئیس جمهور: وزارتخانه های صمت و جهاد کشاورزی برای حل مشکلات معیشت مردم چاره اندیشی کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین ، رئیس جمهور سید ابراهیم رئیسی امروز (23 شهریور ) در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت حضور پیدا کرد.

رئیسی ضمن تاکید بر بر اجرای اقدامات اثر گذار برای ثبات در بازار و کنترل قیمت و تامین مواد اولیه مورد نیاز ، اظهار داشت: وزارتخانه های صنعت معدن، تجارت و جهاد کشاورزی با برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ضمن اصلاح فرایندها برای حل مشکلات معیشت روزانه مردم تدبير و چاره اندیشی کنند.

رئیس جمهور با تاکید بر همکاری همه اعضای دولت به ویژه وزارتخانه های صنعت معدن تجارت و جهاد کشاورزی برای حل مشکلات اقتصادی از وزرای مربوطه و دبیرخانه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت خواست طرح ها و برنامه های تحولی را با مشارکت صاحب نظران و فعالان اقتصادی تهیه و پس از تصویب، ابعاد مختلف آن را برای مردم تبیین و تشریح کنند.

وی همچنین به معاون اول ماموریت داد سامانه جامع تجارت را در یک زمان بندی مناسب پیگیری و به نتیجه برساند.

رئیس دولت سیزدهم در ادامه بیان کرد: دولت ناظر اصلی در بازار است و مردم انتظار دارند با اولویت بندی مسائل مهم اقتصادی و با تلاش شبانه روزی، تحولی در اقتصاد کشور و معیشت آنان، به صورت ملموس رخ دهد.

در این جلسه موضوع سیاست تجاری و ارزی و راه های افزایش و توسعه صادرات غیرنفتی مورد بررسی قرارگرفت. براساس برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزایش صادرات غیرنفتی از ۳۵ میلیارد دلار به ۷۰ میلیارد دلار، هدف گذاری شده که لازمه آن اصلاح ساختار و مقررات صادراتی و افزایش سبد کالاهای دانش بنیان، پیشرفته و اشتغال زا در صادرات و نیز تقویت بازارچه های مرزی است.

در این جلسه همچنین برای اجرایی شدن این طرح ها، ۱۴ پروژه زیرساختی و نیز مسیرهای ویژه تجاری بین ایران و کشورهای هدف بررسی و الزامات آن مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار دولت
پربیننده‌ترین اخبار دولت
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز چهارشنبه، 31 شهريور، 1400
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد
حسین قلاب دوز
بیماری روانی ممکن است که یک تجربه شایع در زندگی باشد

طبق آزمایش های صورت گرفته افرادی که همواره از سلامت روانی برخوردار بودند، اکثرا مزایایی در بزرگسالی داشتند. این افراد به طور میانگین تحصیلات بهتر، شغل بهتر، روابط بهتر و هم چنین رضایت بیشتری نسبت به زندگی از افراد دیگر داشته اند.