دوشنبه، 10 بهمن، 1401 | Monday 30th of January 2023
۲۱:۲۰
سیاست - کد خبر : 2586
چهارشنبه، ۱۴ اسفند، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰

رئیس جمهور در آستانه روز درخت کاری یک اصله نهال کاشت

روحانی: هرکسی یک نشانی را به نام درخت از خود باقی بگذارد. حسنات زیاد است که برای آینده خود بگذارد که یکی از آن غرس درخت است.

رئیس جمهور در آستانه روز درخت کاری یک اصله نهال کاشت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، رئیس جمهور  امروز و در آستانه روزختکاری یک اصله نهال سیب در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد غرس کردند. همچنین بعد از کاشت نهال پروژه کمربند سبز تهران نیز افتتاح شد.

 در آیین بهره برداری از پروژه ١٢٩٠ هکتار جنگل کاری در قالب طرح کمربند سبز پیرامون شهر تهران گفت: روز درختکاری و هفته طبیعت که امسال مصادف است با روز میلاد با سعادت حضرت جواد ائمه (ع) هم برای مردم ما مبارک است و هم فرصت بسیار خوبی است که هرکسی یک نشانی را به نام درخت از خود باقی بگذارد. حسنات زیاد است که برای آینده خود بگذارد که یکی از آن غرس درخت است. این همه تاکیدات در قرآن شده است.    

رییس‌جمهوری ادامه داد: یکی از زیبایی‌هایی که خداوند آن را پسندیده و طبع بشر هم هست سایه درخت و  کنار نهر روان آب است. برای ما کاشتن درخت و حفظ منابع مهم است. امروز در اطراف تهران شاهدیم که ۱۲۹۰ اصل درخت به عنوان هفته درختکاری و طبیعت کاشته می‌شود که بسیار مبارک است.

روحانی گفت: آماری که شهرداری تهران اعلام کرد مبنی بر اینکه تعداد درختان جنگلی اطراف شهر تهران نسبت به اول انقلاب ۱۶ برابر شده حائز اهمیت و آماری بسیار ارزشمند است. البته جمعیت ما بیشتر و آلودگی هم نسبت به گذشته افزایش یافته است. بنابراین درخت مجرای تنفسی جامعه است که با آن می‌تواند یک شهر تنفس کند.

وی افزود: خبرخوشی که شهرداری داد این بود که درختان آفت زده خیابان ولیعصر به عنوان یکی از خیابان های زیبای شهر تهران و ایران و  کم‌نظیر در خاورمیانه درختانی در حال جایگزینی است و تقریبا با درختکاری که امسال صورت می‌گیرد شرایط به زمان سالهای اولیه انقلاب بر می‌گردد. ۱۸ هزار اصله چنار بوده که ۲ هزار از دست رفته و الان دارد جایگزین می‌شود.

رییس جمهوری ادامه داد: امسال شاید بیش از هر سال دیگر موضوع سلامت در جلوی چشم ما جلوه‌گری بیشتری می‌کند. همیشه سلامت برای ما مهم بوده است. در داستان ویروس کرونا مردم احساس کردند که سلامت خود، خانواده و افراد جامعه چقدر مهم است بنابراین وسیله‌ای که سلامت ما را تامین می کند درخت و مراتع است و آنچه نشاط ما را هم تامین می کند درخت و گل و سبزه است که باعث تازه شدن روحیه مردم می شود. خداوند وقتی از بهشت تعریف می کند می گوید در بهشت اول چشم لذت می برد.

 
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 10 بهمن، 1401