يكشنبه، 26 فروردين، 1403 | Sunday 14th of April 2024
۱۸:۴۶
بین الملل - کد خبر : 2285
شنبه، ۲۶ بهمن، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

رئیس جمهوری آلمان: آمریکا، روسیه و چین جهان را ناامن‌تر می‌کنند

رئیس جمهوری آلمان روز جمعه با انتقادی کم سابقه از سه قدرت بزرگ جهان آمریکا، چین و روسیه را متهم کرد که به بی‌اعتمادی و عدم امنیت جهانی دامن می زنند.

رئیس جمهوری آلمان: آمریکا، روسیه و چین جهان را ناامن‌تر می‌کنند

به گزترش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،رئیس جمهوری آلمان روز جمعه با انتقادی کم سابقه از سه قدرت بزرگ جهان آمریکا، چین و روسیه را متهم کرد که به بی‌اعتمادی و عدم امنیت جهانی دامن می زنند.

فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس جمهوری آلمان در سخنرانی نخستین روز کنفرانس امنیتی مونیج با اشاره به آنچه رقابت «قدرتهای بزرگ» خوانده می‌شود گفت که این رقابت‌‌ها می تواند خطر مسابقه تسلحیات هسته‌ای تازه ای را در جهان باعث شود.

اشتاین‌مایر در سخنان خود از رویکرد سه قدرت بزرگ در امور جهانی ابراز تاسف کرد و بدون نام بردن از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا و با انتقاد از شعار آمریکا را دوباره بزرگ سازیم گفت:

بزرک سازیم حتی به قیمت تضعیف همسایگان و شرکا.رئیس جمهوری آلمان در انتقاد از آمریکا گفت که ایالات متحده آمریکا بعنوان نزدیکترین متحد ما و در دولت کنونی‌اش، ایده جامعه جهانی را رد می کند.

وی همچنین با انتقاد از روسیه گفت: روسیه بار دیگر از نیروی نظامی و تغییر خشونت بار مرزها در قاره اروپا بعنوان ابزار سیاسی استفاده می کند. اشتاین‌مایر همچنین خواستار یک سیاست واحد اروپایی در قبال روسیه شد و گفت که سیاست اروپا در قبال روسیه فقط به بیانیه‌‌هایی برای محکومیت روسیه یا تحریم محدود نمی شود.

رئیس جمهوری آلمان همچنین با انتقاد از چین گفت: چین قوانین بین‌المللی را فقط بصورت گزینشی می پذیرد و آنهم تنها وقتی که در تضاد با منافعش نباشد.» وی همچنین افزود که اروپا باید بین تشدید رقابت‌ها و نیاز به همکاری با چین، به تعادلی دست پیدا کند.

فرانک والتر اشتاین‌مایر پس از انتقاد از سه قدرت آمریکا، روسیه و چین گفت که نتیجه این وضعیت،بی‌اعتمادی بیشتر، تسلیحات بیشتر، امنیت کمتر و در نهایت رسیدن به مسابقه تسلیحاتی هسته‌ای دیگری خواهد بود.

رئیس جمهوری آلمان پس از انتقاد از سه قدرت بزرگ جهانی، به سیاستی که اروپا در این شرایط باید پیش بگیرد اشاره کرد و وظیفه آلمان را «حفظ یک اروپای متحد» برشمرد.او گفت که آلمان باید هزینه‌های دفاعی‌اش را برای مشارکت بیشتر در امنیت اروپا و حفظ اتحاد خود با ایالات متحده آمریکا افزایش دهد. او همچنین گفت که منافع ایالات متحده آمریکا از اروپا به سمت آسیا تغییر جهت پیدا کرده است.

اشتاین‌مایر همچنین با اشاره به پیمان ناتو گفت که تنها با اقدام مشترک می توانیم قدرت اقتصادی، توانایی نظامی و نظم سیاست ضروری برای دفاع از یک نظم جهانی قانونمند داشته باشیم.

کنفرانس امنیتی مونیج روز جمعه ۱۴ فوریه در مونیج آلمان آغاز به کار کرد و تا یکشنبه ۱۶ فوریه ادامه خواهد داشت و در جریان سه روز کنفرانس برخی از رهبران و وزرای خارجه دهها کشور از جمله محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران حضور دارند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز يكشنبه، 26 فروردين، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!