يكشنبه، 13 آذر، 1401 | Sunday 4th of December 2022
۲۱:۰۲
سیاست - کد خبر : 1026
شنبه، ۱۸ آبان، ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰

رئیس آینده کمیسیون اتحادیه اروپا: استراتژی قدرت ملایم در جهان امروز موثر نیست

فون در لین: اروپا باید حرف زدن باقدرت را یاد بگیرد

رئیس آینده کمیسیون اتحادیه اروپا: استراتژی قدرت ملایم در جهان امروز موثر نیست

رئیس آینده کمیسیون اروپا، روز جمعه در آستانه سی امین سالگرد فروریختن دیوار برلین گفت: اتحادیه اروپا اگر می خواهد از منافع خودش دفاع کند، باید حضور فعالتری در سیاست جهانی داشته باشد. اروپا باید حرف زدن با قدرت         را یاد بگیرد.

اورسلا فون درلین طی سخنرانی در برلین درخصوص آینده سیاست اروپا گفت: این کار یعنی اینکه ما عضلات خودمان را قوی تر کرده و روی پای خودمان خواهیم ایستاد. بخصوص در مناطقی که قبلا به دیگران تکیه کردیم، باید خودمان به دنبال حفظ منافع مان باشیم

وی افزود: در آینده، شرکای اتحادیه اروپا باید درانتظار مواضع قوی‌تری از ما باشند. زیرا استراتژی  قدرت ملایم  دیگر در جهان امروز موثر نیست.

فون درلین این سخنان را درست یک روز بعد از آنکه آنگرت کرامپ کارن بائر وزیر دفاع فعلی آلمان، خواستار حضور نظامی فعال تری در جهان شد، اظهارکرد.

فون درلین همچنین به طور غیر مستقیم از اظهارات امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه در مورد ناتو انتقاد کرد  و گفت: ناتو به عنوان یک ائتلاف نظامی، شایستگی و قدرتش را به عنوان سپر حفاظتی آزادی اثبات کرده است

رئیس آینده کمیسیون اروپا که دراین سخنرانی به موضوعات مختلفی اشاره کرد، در مورد برگزیت گفت:  اگرچه این اتفاق یک شوک بود ولی کشورهای عضو اتحادیه را به هم نزدیک‌تر کرد. خروج سراسیمه انگلیس از اتحادیه نشان دادکه این کشور تنها به فکر منافع خودش است.

آب و هوای اتحادیه اروپا تا سال ۲۰۵۰ خنثی می‌شود

فون درلین در خصوص تغییرات اقلیمی گفت: من می خواهم که در آینده ای نزدیک، اتحادیه اروپا در مبارزه با تغییر آب و هوا نقش یک رهبر جهانی را ایفا کند. ما این توانایی را داریم که اروپا را تا سال ۲۰۵۰ به اولین قاره خنثی در جهان تبدیل کنیم. من قصد دارم با معرفی اولین قانون حفاظت از آب و هوا در سراسر اروپا، این اهداف را به طور قانونی الزام‌آور کنم.

 اگرچه اروپا با 9 تا 10 درصد تولید گازهای گلخانه ای، سهم اندکی در آلودگی دنیا دارد با این حال فون در لین خاطرنشان کرد که این بلوک می تواند پیشگام استفاده از تکنولوژی باشد که گازهای گلخانه ای کمتری تولید می کند و نشان دهد که سرمایه گذاری در زمینه آب و هوا در نهایت سودآور است.

فون درلین در ادامه به موضوع دیگری اشاره کرده و گفت: چین منطقه ای است که اتحادیه اروپا می تواند فعالیت بیشتری در آنجا داشته باشد. چین یکی از طرفهای اصلی تجارت با اتحادیه اروپاست و ما بزگترین شریک تجاری چین هستیم. البته ما قدرت داریم شرایط کاری را تحت تاثیر قرار داده و سیاست های خودمان را اعمال کنیم تا کشورهای عضو اتحادیه اروپا از پایبند بودن چینی ها  به رعایت استاندارد های ما، مطمئن شوند.

وی افزود: هرچند جمعیت کل ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا در شرایط فعلی  ممکن است سالخورده و رو به کاهش باشد، اما اروپا بسیار جذاب تر از چیزی هست که ما می بینیم و در باورمان هست.                                             ما چیزهایی داریم که بسیار ارزشمند هستند، حاکمیت قانون، آزادی، دموکراسی و تنوع سبک های زندگی. این چیزها را جوانان در چین یا روسیه نمی توانند پیدا کنند.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز يكشنبه، 13 آذر، 1401
چین؛ مثال نقض شکست اقتصادها با توسعه نامتوازن؛ دنگیسم، سیاستی که شاید در آینده دیگر جواب ندهد
تحلیلگر ایران زمین
چین؛ مثال نقض شکست اقتصادها با توسعه نامتوازن؛ دنگیسم، سیاستی که شاید در آینده دیگر جواب ندهد

با هدایت دنگ شیائوپینگ اقتصاد چین در دهه ۸۰ و ۹۰ دچار تحول شد. در دوره ریاست جمهوری جیانگ زمین سرکوب سیاسی و رشد اقتصادی پیگیری شد و همین سیاست در دوره ریاست جمهوری هو جینتائو و شی جین پینگ به اوج خود رسید.

رویای زمستان سخت اروپا بر باد رفت؛ از زیرکی ترکیه تا دست خالی ایران
تحلیلگر ایران زمین
رویای زمستان سخت اروپا بر باد رفت؛ از زیرکی ترکیه تا دست خالی ایران

پوتین امیدوار بود با آغاز زمستان و احتیاج اروپا به گاز روسیه، بتواند اوکراین و متحدان غربی اش را در تنگنا قرار دهد و شرایط را به نفع خود تمام کند اما انتشار خبر پر شدن مخازن گازی اروپا آب سردی بر پیکر او ریخت.