گزیده اخبار :

دیدار مسئولان آمریکایی با نمایندگان انصارالله در عمان

یک خبرگزاری غربی با انتشار خبری ادعا کرد که مسئولان آمریکایی و نمایندگان انصارالله یمن در عمان دیدار و درباره مأرب گفتگو کرده اند.
دیدار مسئولان آمریکایی با نمایندگان انصارالله در عمان

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین،خبرگزاری رویترز هم اکنون با انتشار خبری ادعا کرد که مسئولان آمریکایی و نمایندگان انصارالله یمن در عمان دیدار و درباره مأرب گفتگو کرده اند.

 
بر اساس ادعای این خبرگزاری، دو منبع آگاه از این موضوع در این باره اعلام کردند که در نخستین نشست میان مسئولان آمریکایی و نمایندگان انصار الله یمن، آمریکایی ها از انصارالله خواستند تا با عربستان وارد مذاکره شده و حمله به مأرب را متوقف کنند.
 
این خبرگزاری در ادامه مدعی شد که «تیموتی لیندرکینگ» (Timothy Lenderking) از مقامات آمریکایی بود که در ۲۶ فوریه (۸ اسفند) در مسقط با مسئولانی از انصارالله یمن دیدار کرد.
 
در حالی رویترز با طرح ادعایی مضحک مدعی شده است که واشنگتن به دنبال پایان جنگ ۶ ساله در یمن است که وزارت خزانه‌داری آمریکا دیروز سه‌شنبه دو فرمانده انصارالله یمن را تحریم کرد.
 
به گزارش مهر، تأکید این خبرگزاری بر محوریت «مأرب» در نشست مذکور نشان می دهد که محور غربی- عبری- عربی در پی تداوم پیروزی های اخیر انصارالله در این استان از در اختیار داشتن دست برتر نیروهای دفاعی یمن در مذاکرات احتمالی آتی به شدت به وحشت افتاده است.

امتیاز 0/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه