گزیده اخبار :

دیدار لیورپول و اتلتیکو مادرید عامل شیوع کرونا در انگلستان!

در روز مسابقه، حدود 630 هزار مورد مبتلا در اسپانیا و 100 هزار مورد در انگلستان وجود داشته است.
دیدار لیورپول و اتلتیکو مادرید عامل شیوع کرونا در انگلستان!

 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، برخی از محققان انگلیسی معتقدند که برگزاری دیدار تیم های لیورپول و اتلتیکو مادرید در آنفیلد، یکی از عوامل شیوع ویروس کرونا در انگلستان بوده است. این رقابت که دیدار برگشت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا بود ، درحالی در شهر لیورپول و استادیوم آنفیلد با حضور تماشاگران برگزار شد که بسیاری از رویداد های ورزشی در اروپا بخاطر شیوع کرونا لغو شده بودند.
 
  • افزایش شمار مرگ و میر بعد از برگزاری مسابقه
به گزارش ساندی تایمز، گروهی از محققان با استفاده از داده های NHS و آنالیز با استفاده از مدل سازی داده ای، به این نتیجه رسیدند که برگزاری رقابت لیورپول مقابل اتلتیکومادرید در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، در 25 تا 35 روز پس از مسابقه منجر به مرگ 41 نفر بیشتر از نرخ عادی مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا شده است.
 
این دیدار در تاریخ 11 مارچ(21 اسفند) و با حضور بیش از 52 هزار هوادار در آنفیلد برگزار شد، این درحالی بود که 3 هزار هوادار از شهر مادرید به لیورپول آمده بودند. در ماه گذشته میلادی خوزه لوئیس مارتینز آلمدیا اذعان کرده بد که سفر این تعداد هوادار مادریدی به انگلستان غیر منطقی بوده است. 
 
 
 
  • وجود 100 هزار مورد مبتلا در روز بازی
با این حال این رقابت آخرین دیدار فوتبالی بود که در انگلستان و با حضور تماشاگران برگزار می شد، در آن زمان بسیاری از فعالیت ها در اسپانیا تعطیل شده بود و رقابت های ورزشی پشت درهای بسته انجام می شد. تحقیقات امپریال کالج لندن و دانشگاه آکسفورد نشان می دهد در روز مسابقه، حدود 630 هزار مورد مبتلا در اسپانیا و 100 هزار مورد در انگلستان وجود داشته است.
 

امتیاز 3.14/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه