گزیده اخبار :

دیابت ریسک ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد؟

یک فوق تخصص غدد داخلی و متابولیسم، گفت: احتمال ابتلای بیمار دیابتی به کرونا با یک فرد سالم، برابری می‌کند، اما اگر فردی که دیابت دارد به کرونا مبتلا شود، در صورت اینکه قند او مناسب نباشد ممکن است بیماری کووید- ۱۹ برایش پر عارضه‌تر باشد.
دیابت ریسک ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد؟

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین و به نقل از ایسنا، کووید 19 یک ویروس نوظهور است که دانسته‌های محققان پیرامون آن اندک است و هر روز اطلاعات جدید در مورد آن کشف می‌کنند. 

به‌تازگی این پرسش در ذهن بسیاری به‌وجود آمده است که آیا افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند که باعث سخت‌تر شدن عوارض آلوده شدن به کووید 19 می‌شود، ریسک ابتلای فرد را نیز به این ویروس افزایش می‌دهد یا نه.

در همین راستا، دکتر سید عادل جاهد با اشاره به موضوع تاثیر ویروس کرونا بر افراد مبتلا به دیابت، گفت: کرونا تاثیر زیادی روی افرادی که مبتلا به دیابت هستند، می‌گذارد. البته باید توجه کرد که بیماری دیابت به خودی خود احتمال ابتلای افراد به کرونا را افزایش نمی‌دهد. بر این اساس احتمال مبتلا شدن بیمار دیابتی به کرونا با یک فرد سالم، برابری می‌کند،  اما اگر فردی که دیابت دارد به کرونا مبتلا شود، در صورت اینکه قند وی مناسب نباشد ممکن است بیماری کووید- ۱۹ برایش پر عارضه‌تر باشد.

او با تاکید به این مسئله که بد حال شدن، بستری شدن در بیمارستان، بستری شدن در آی سی یو و حتی مرگ به علت کرونا در افراد دیابتی چهار تا پنج برابر دیگر افراد جامعه است، ادامه داد: بیماران دیابتی قرار نیست از دیگر افراد جامعه بیشتر به کرونا مبتلا شوند، اما اگر مبتلا شدند کنترل قند آنها بسیار حائز اهمیت و مهم است. قند این افراد باید به نسبت گذشته بیشتر کنترل شود؛ چراکه این مسئله بسیار ضروری است.

امتیاز 4.07/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه