جمعه، 7 مهر، 1402 | Friday 29th of September 2023
۰۳:۳۰
فناوری - کد خبر : 1424
پنجشنبه، ۰۵ دي، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰

دولت روسیه ارتباط خود با اینترنت جهانی را قطع خواهد کرد

این آزمایشات موفقیت آمیز حاصل سال ها برنامه ریزی و تلاش دولت روسیه بوده است، آنها تغییرات فیزیکی بسیاری را در زیر ساخت های اینترنت محلی خود اعمال کرده اند

دولت روسیه ارتباط خود با اینترنت جهانی را قطع خواهد کرد


دولت روسیه که هفته گذشته آزمایشات متعددی را در مورد قطع ارتباط این کشور با شبکه جهانی اینترنت انجام داده بود در روز دوشنبه اعلام کرد این آزمایشات با موفقیت انجام شده است.

 


این آزمایشات با هدف بررسی توانایی زیرساخت های اینترنت ملی کشور روسیه که در این کشور با نام ruNET شناخته می شود انجام شد، در این طرح ترافیک اینترنت روسیه به داخل کشور هدایت شد و ruNET را به بزرگ ترین شبکه اینترنتی جهان مبدل کرد. روسیه در مورد ماهیت و سلسه مراتب دقیق این آزمایشات توضیحات کاملی ارائه نداده است، دولت کرملین آزمایش چندین سناریوی مختلف را در مورد قطع اینترنت مورد آزمایش قرار داده است. مثلا حملات سایبری از سوی کشورهای خارجی مورد شبیه سازی قرار گرفته و طبق اعلام دولت روسیه این آزمایش با موفقیت همراه بوده است.


لکسی سوکولوف معاون وزارت توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه های جمعی روسیه اعلام کرد : با موفقیت آ»یز بودن اجرای این آزمایشات آمادی مقامات دولتی و اپراتور های مخابراتی جهت پاسخ دهی موثر نسبت به خطرات احتمالی مشخص شد. نتایج آزمایشات مذکور سال آینده به ولادمیر پوتین ریاست جمهوری روسیه اعلام می شود، عملکرد مناسب و یکپارچه اینترنت در روسیه تضمین شده خواهد بود.

 


این آزمایشات موفقیت آمیز حاصل سال ها برنامه ریزی و تلاش دولت روسیه بوده است، آنها تغییرات فیزیکی بسیاری را در زیر ساخت های اینترنت محلی خود اعمال کرده اند. روسیه با تکیه بر قانونی تحت عنوان " حاکمیت اینترنت" و با ادای پاره ای از توضحیات امکان قطع اینترنت جهانی را به بهانه حفظ امنیت ملی خواهد داشت. این قانون عنوان می دارد که سرویس دهندگان اینترنت محلی باید تمامی ترافیک اینترنتی را از طریق استراتژیک تحت مدیریت وزارت ارتباطات این کشور به داخل روسیه هدایت کنند. با این وجود این فناوی می تواند مثل فایروال دولت چین عمل کرده و امکان نظارت بر اینترنت را نیز بدهد که موجب ایجاد برخی نگرانی ها در مورد حفظ حریم خصوصی کاربران شده است.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار فناوری
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز جمعه، 7 مهر، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!