گزیده اخبار :

دستگاه تولید ماسک N95 در ایران ساخته شد

فناوران پارک علم وفناوری گیلان موفق به طراحی و ساخت دستگاه تولید ماسک N۹۵ شدند.
دستگاه تولید ماسک N95 در ایران ساخته شد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، پس از شیوع گسترده کووید_19 در سراسر دنیا، کشورها با کمبود ماسک مواجه شدند. اگرچه، سازمان جهانی بهداشت هیچ توصیه‌ای برای افراد عادی، جهت جلوگیری از ابتلا به کووید_19 ارائه نداده است بسیاری از افراد که عضو کادر درمانی نیستند، تمایل به استفاده از ماسک پیدا دارند.

به همین دلیل متخصصان جهت رفع کمبود ماسک و تامین آن در داخل کشور اقدام به ساخت دستگاه تولید ماسک N95 کرده‌اند.

 یکی از شرکت‌های دانش‌محور مستقر در پارک علم وفناوری گیلان اقدام به دستگاه تولید ماسک N95 کرده و این دستگاه را نسبت به دستگاه‌های مشابه خارجی ارتقاء داده است.

این شرکت در زمینه ساخت ماشین‌آلات صنایع غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی سابقه فعالیت داشته و اکنون در حوزه بسته‌بندی در سه بخش، ماشین آلات تولید می‌کند که در مجموع توان تولید ۱۴ دستگاه مختلف را دارد.

ثبت ۴ اختراع از جمله دستگاه قرص ساز و دستگاه بسته بندی قرص و کپسول (بلیستر) از جمله دستاوردهای این شرکت فناور است و همچنین اخذ پروانه بهره‌برداری از اداره صنعت و معدن ، اخذ استاندارد CE اروپا برای ماشین آلات تولیدی، اخذ گواهی iso9001 و اخذ گواهی ستاره طلایی مشتریان از دیگر اعتبارات گواهی های کسب این شرکت است.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، این شرکت در دو شعبه لاهیجان و قلعه حسن خان موجب اشتعال ۱۸ نفر به صورت مسقیم و ۳۰ نفر به صورت غیر مستقیم شده است، اعلام کرده است کسانی که از این شرکت دستگاه خریداری کنند یک‌ماه سرویس و گارانتی رایگان ارائه می‌کند.

امتیاز 3.45/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه