جمعه، 11 فروردين، 1402 | Friday 31st of March 2023
۱۸:۰۳
سیاست - کد خبر : 768
چهارشنبه، ۲۴ مهر، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰

دستور لغو امتیازات فرزندان هیات عملی دانشگاه آزاد

دیوان عدالت اداری دستور لغو امتیازات فرزندان هیآت علمی را صادر کرد.

دستور لغو امتیازات فرزندان هیات عملی دانشگاه آزاد

به گزارش ایران زمین به نقل از خبرگزاری فارس، انتشار خبری در مورد امتیازات فرزندان اساتید دانشگاه آزاد در برخی رسانه ها موجب سوء تعبیر در رای موقت صادره لغو شده در دیوان عدالت اداری شد.

بر اساس این گزارش، مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری محسن قائمی نسب، توضیحاتی در مورد موضوع رأی مثبت دیوان به نفع فرزندان هیات علمی پزشکی دانشگاه آزاد، اعلام کرد که دیوان عدالت اداری در این زمینه وارد رسیدگی نشده و هیچ گونه حکمی صادر نکرده است.

وی با اعلام این که تعدادی از شکایات در خصوص نامه معاونت آموزشی وزارت بهداشت به دیوان عدالت اداری واصل شده و ضمن تقاضای ابطال نامه صادره، خواستار دستور موقت بودند، عنوان کرد که که ابتدا شعبه دستور موقت صادر کرده است اما با توجه به حصول مدارک جدید، در زمان کوتاهی دستور موقت را لغو کرده است وی هنوز وارد به رسیدگی به موضوع نشده است.

قائمی نسب، در ادامه با بیان این که تا صدور رأی نهایی، نامه وزارت بهداشت و درمان در مورد لغو امتیازات غیرقانونی و تبعیض آمیز برخی فرزندان اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، هنوز به قوت خود باقی است و در مورد این نامه اظهار نظری صورت نگرفته است.

وی در مورد این که اینکه تکلیف نامه معاونت آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر لغو مصوبه قبلی کمیسیون خاص که در آن یک امتیازاتی به فرزندان اعضای هیأت علمی دانشگاه داده است، چه می‌شود، اظهار کرد که این نامه به قوت خود باقی است و در مورد آن اظهارنظری صورت نگرفته و از سوی دیوان لغو نشده است.

لازم به ذکر است که بر اساس این گزارش، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد در دو نامه از معاون آموزشی وزارت بهداشت می‌خواهد که بر خلاف دستورالعمل اجرایی ۷۳۵ شورای انقلاب فرهنگی از ۲۵۴ نفر از فرزندان اعضای هیأت علمی که در شهریور سال ۹۷ در رشته دامپزشکی پذیرفته شده‌اند، در رشته‌های بالاتر، ثبت‌نام کند و معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با توجه به غیرقانونی بودن تصمیم قبلی، مصوبه قبلی کمیسیون خاص را که خودش به دانشگاه آزاد ابلاغ کرده بود، لغو می‌کند اما چندی بعد، جمعی از ذینفغان شکایت خود را در این زمینه به دیوان عدالت اداری می‌برند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز جمعه، 11 فروردين، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!