سه شنبه، 18 بهمن، 1401 | Tuesday 7th of February 2023
۰۵:۰۱
خاورمیانه - کد خبر : 16965
چهارشنبه، ۰۷ دي، ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰

دستور آمادگی برای شروع جنگ بخاطر افراطی بودن کابینه نتانیاهو

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در رابطه با اقدامات و عملکرد اعضای تندرو کابینه نتانیاهو که در حال تشکیل است اعلام کرد که ، احتمال درگیری بخاطر این اقدامات وجود دارد.

دستور آمادگی برای شروع جنگ بخاطر افراطی بودن کابینه نتانیاهو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از روزنامه القدس العربی ، بنی گانتس وزیر جنگ اسرائیل اعلام کرد که ، بنظر من اگر خود نتانیاهو و یا کابینه افراطی‌اش رفتاری غیر مسئولانه داشته باشند ، ممکن است باعث افزایش درگیری های امنیتی شویم و از کنترل ما خارج شود.

در ادامه گانتس خبر داد که به مراکز امنیتی و یا افرادی که با او در ارتباط بودند تماس گرفته و از همه آنها خواسته تا برای احتمال تشدید درگیری داخلی و یا جنگ خارج در پی این اقدامات، آماده باشند.

وزیر جنگ اسرائیل گفت ، بدون شک کابینه نتانیاهو از اعضای افراطی تشکیل شده و باید به نتیجه انتخابات احترام گذاشت. امیدوریم همه احزاب نسبت به امنیت اسرائیل احساس مسئولیت کنند.

او همچنین در رابطه با کار کردن یا نکردن در دولت نتانیاهو گفت ، به دلیل افراط گرایی مذهبی در کابینه نتانیاهو ، هیچ تمایلی برای کار کردن با او را ندارم و امیدوارم موفق باشد و امنیت اسرائیل را به خطر نیندازد.

شبکه 12 اسرائیل نیز اعلام کرده بود نتانیاهو قرار است روز پنج شنبه مراسم تحلیف داشته و در برابر قانون سوگند یاد کند و به عنوان نخست وزیر کابینه خود را رسمی کند.

این شبکه در ادامه گفت ، در حالی که هنوز تکلیف خیلی از پست های کابینه دولتی او مشخص نشده و بر سر تقسیم وظایف مشکل دارند. بسیاری از اعضای حزب لیکود هنوز بر سر برخی وزارت خانه ها مشاجره می کنند ، بنظر می رسد برای رسیدن به یک تعادل در کابینه وزرا نتانیاهو کمی زمان لازم باشد و با شرایط به وجود آمده بعید است به این زودی ها کسی شاهد ثبات داخل این کابینه باشد.

طبق نظر سنجی منتشر شده از سوی موسسه Manu Geva که به کمک ipanel انجام داده است مشخص شده است نیمی از مردم اسرائیل (حدودا 51 درصد) از ترکیب کابینه نتانیاهو راضی نیستند و از شرایط پیش آمده استقبال نکرده و شروع به اعتراض کرده اند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار خاورمیانه
پربیننده‌ترین اخبار خاورمیانه
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز سه شنبه، 18 بهمن، 1401