گزیده اخبار :

دستورالعمل تازه نیروی دریایی آمریکا

نیروی دریایی آمریکا روز سه شنبه اخطار داده است که علیه شناورهایی که در آب های خاورمیانه در فاصله صد متری ناوهای ارتش آمریکا قرار گیرند، دست به تدابیر قانونی دفاعی خواهد زد.
دستورالعمل تازه نیروی دریایی آمریکا

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،نیروی دریایی آمریکا روز سه شنبه اخطار داده است که علیه شناورهایی که در آب های خاورمیانه در فاصله صد متری ناوهای ارتش آمریکا قرار گیرند، دست به تدابیر قانونی دفاعی خواهد زد.

این اخطاریه پس از آن است که نیروی دریایی آمریکا اخیرا اعلام داشت قایق های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مانورهایی خطرناک در اطراف کشتی های آمریکا در آب های خلیج فارس انجام داده اند.

بنابه گزارش ها نیروی دریایی آمریکا در گذشته معمولا از شیوه های ارتباطی مانند به صدا در آوردن بوق کشتی، شلیک منور و در نهایت تیر اخطار برای هشدار به شناورهای نزدیک شونده استفاده می کرد اما تعیین فاصله ای مشخص یک اقدام تازه است.

به گزارش آسوشیتدپرس ربکا ریباریش، سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا که در بحرین مستقر است، گفت: کشتی های ما در صورت تطابق با قوانین بین المللی به طور مرتب در آب های بین المللی فعالیت دارند و به دنبال مناقشه نیستند. با این حال فرماندهان حق دفاع از خود در صورت لزوم را محفوظ می دارند.

یک مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری رویترز گفت که دستورالعمل تازه به معنی تغییر قواعد درگیری نیست.

امتیاز 3.29/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه