گزیده اخبار :

دستم کم 7 کشته در حمله انتحاری امروز افغانستان

برخی از رسانه‌ها شمار کشته و زخمی‌های این حادثه را بیش از ۴۰ نفر اعلام کرده‌اند.
دستم کم 7 کشته در حمله انتحاری امروز  افغانستان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایرا زمین، حمله انتحاری با خودروی بمب‌گذاری شده بامداد دوشنبه در شهر غزنی واقع در شرق افغانستان دست‌کم ۷ کشته و دهها زخمی بر جای گذاشت. بنا بر اعلام واحدالله جمعه‌زاده، سخنگوی والی غزنی در این حمله یک ساختمان متعلق به سرویس اطلاعاتی افغانستان هدف بوده و کشته‌ها و زخمی‌های این حادثه عمدتا نظامی بوده‌اند.

خبرگزاری آوا به نقل از آقای جمعه‌زاده می‌نویسد که به دلیل شدت انفجار و شکسته شدن شیشه خانه‌های اطراف، احتمالا افراد غیر نظامی زیادی نیز زخمی شده‌اند.

رئیس بیمارستان غزنی در این رابطه اعلام داشت که شمار زخمی‌های این حمله را ۴۲ نفر است و حال ۱۰ تن از زخمی‌ها وخیم می باشد.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را قبول نکرده است اما بیشتر رسانه ها انگشت اتهام را به سمت گروه طالبان نشان رفته اند. این گروه پیش‌تر تهدید کرده بود که در پی فرمان اخیر اشرف غنی برای از سر گیری عملیات نظامی در این کشور، مراکز نظامی را هدف قرار خواهد داد.

آقای غنی پس از حملات خونین هفته گذشته در افغانستان از جمله حمله به بخش زایمان بیمارستان پزشکان بدون مرز که دست‌کم ۱۴ تن از جمله دو نوزاد کشته و ۱۶ تن دیگر مجروح شدند، دستور داد که نیروهای امنیتی از حالت دفاعی فعال به حالت تهاجمی درآیند.

این انفجار مرگبار یک روز پس از آن روی داد که سرانجام دو رقیب اصلی انتخابات افغانستان یعنی اشرف غنی و عبدالله عبدالله با امضای توافقی، اختلافات را کنار گذاشته و به تقسیم قدرت در افغانستان پرداختند. پیش بینی می شود با توافق حاصل شده توافق صلح میان دولت و طالبان سرعت بیشتر و نتیجه بهتری داشته باشد.

 

امتیاز 3.6/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه