در هفته آتی اولین تولید ملی داروی «رمدسیویر» انجام خواهد شد

سعید نمکی در حاشیه برگزاری جلسه هیأت دولت، اظهار داشت: گزارشی در خصوص وضعیت استان‌های کشور تقدیم دولت کردیم. در دو، سه هفته اخیر روزهای سختی به همکاران بنده وارد شد و مردم شمال‌غرب، غرب، جنوب و جنوب غرب و همچنین سیستان و بلوچستان روزهای سختی را گذراندند.
در هفته آتی اولین تولید ملی داروی «رمدسیویر» انجام خواهد شد

وی ادامه داد: با همیاری مردم و کمک استانداران و همکاران پرتلاش بنده، امروز وضعیت مطلوب‌تر است و در استان‌هایی مانند کرمانشاه، کردستان، هرمزگان، خوزستان و سیستان و بلوچستان وضعیت بهتر و در حد کنترل شده است و موارد ورودی به بیمارستان‌ها و بستری کمتر و درحد کنترل بوده و میزان مرگ و میر کاهش پیدا کرده است. 

وزیر بهداشت تأکید کرد: در استان‌های مازندران، البرز، تهران و خراسان رضوی هنوز جای نگرانی باقی است. البته این گزارش بسیار خشنودکننده است که مردم همیاری بیشتری در استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی دارند. 

وی با اشاره به موافقت درخصوص تفویض اختیارات به استان‌ها، خاطرنشان کرد: اگر این موارد را تا دو هفته آینده دنبال کنیم، در کاهش میزان شیوع کرونا بسیار موفق خواهیم بود.

نمکی با بیان اینکه هنوز هیچ داروی مؤثر و قابل اعتمادی در خصوص کرونا وجود ندارد، گفت: داروهای «رمدسیویر» و «فابیپراویر» دو دارویی هستند که همکاران بنده تجویز می‌کنند؛ به خصوص داروی رمدسیویر که در اروپا و آمریکا استفاده شده است اما مردم با یکسری شیاد در این خصوص روبه‌رو هستند. خوشبختانه دیروز به اندازه کافی این دارو را توزیع کرده‌ایم و ان‌شاءالله در هفته آینده اولین تولید ملی این دارو را خواهیم داشت. 

وی با اشاره به اعمال محدودیت‌ها و زمان اجرای آن، خاطرنشان کرد: این محدودیت‌ها را در یک هفته خواهیم داشت و اگر مشاهده کردیم تأثیر آن کمتر بوده، محدودیت‌ها ادامه خواهد داشت.

 

امتیاز 4.6/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه