در محضر اجنه به بازار آمد

نشر آموت مجموعه داستان به هم پیوسته در محضر اجنه را منتشر کرد.

در محضر اجنه به بازار آمد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین به نقل از مهر، مجموعه داستان به هم پیوسته «در محضر اجنه» دربرگیرنده بیش از چهل داستان بسیار کوتاه درباره اجنه است منتشر شد. این کتاب توسط سید عبدالعظیم موسوی نوشته شده است.

این داستان‌ها بر اساس فرهنگ عامه مردم منطقه الموت است و به روایت‌هایی که برخاسته  از باور ایشان درباره اجنه می‌پردازد. گفتنی است بسیاری از این روایات رابطه تنگاتنگی با زندگی و آداب رسوم مردم این ناحیه دارد.

نویسنده این اثر در فاصله زمانی سال‌های ۸۶ تا ۸۸ دست به تألیف این کتب زده است و به گفته خودش آنها را متأثر از وقایع روز و با همراهی طنزی ظریف به مخاطبانش عرضه کرده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

یاس حجت نیست؛ اما عمق مساله را معلوم می‌کند، استا موسا.

چون مدت ریاست دکتر تمام شده بود؛ کراسوس اجنه را به خط کرد تا دم‌شان را اندازه بگیرد؛ ببیند دم کی از همه بلندتر است؛ دور بعد رئیس جلسه شود.

استا موسا: از آن موقع که پای ما به جلسه‌ی شما باز شد تا حالا ده دفعه ما را چرخاندید؛ دیدید دم نداریم. نه اینکه ما کشته مرده‌ ریاست باشیم. یا ما را برنگردانید تا چیز نداشته را اندازه بگیرید؛ یا اینکه چوبدستی ما را به جای دم قبول کنید و چوبدستی را اندازه بگیرید!

کراسوس: برگرد استا موسا! تبعیض و پارتی‌بازی نداریم. برای همه دم اندازه می‌گیریم. نمی‌شود مال شما را چوب اندازه بگیریم. عدالت پس چه می‌شود؟ نداری تقصیر خودت است. برگرد!

این کتاب توسط نشر آموت در 176 صفحه منتشر شده و با قیمت 29 هزار و 900 تومان قابل خریداری است.

امتیاز 4.36/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه