در خانه نیز ماسک بزنید

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد بهتر است افراد برای حفظ خود در برابر بیماری کووید 19 در خانه نیز از ماسک استفاده کنند.
در خانه نیز ماسک بزنید

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، ازآنجاکه علی‌رغم تلاش‌های محققان در سراسر دنیا، تاکنون هیچ دارویی برای درمان مبتلایان به کووید 19 یافت نشده است و نیز واکسن این ویوروس نیز تا چند ماه آینده در دسترس نخواهد بود و با توجه به سرعت بسیار بالای انتقال کووید 19، مسئولان و نهادهای بهداشتی و درمانی همچنان تاکید بر پیروی از اصول پیشگیری از این بیماری را دارند.

یکی از راه‌های بسیار موثر جهت پیشگیری از انتقال این ویروس، استفاده از ماسک است. در ابتدا سازمان جهانی بهداشت استفاده از ماسک را چندان توصیه نمی‌کرد اما بر اساس تحقیقات اخیر و مشخص شدن نقش ماسک در جلوگیری از شیوع ین بیماری، تاکید بسیاری بر استفاده از انواع ماسک‌ها دارد.

در بررسی‌های اخیر آمده است: افراد برای آنکه به طور کامل خود را در برابر بیماری کووید 19 مصون نگه‌دارند لازم است زمان حضور در خانه نیز ماسک به صورت داشته باشند.

نتایج این بررسی که در نشریه BMJ منتشر شده نشان می‌دهد: استفاده از ماسک حتی در زمان حضور در خانه ممکن است راه بهتری در جلوگیری از شیوع کروناویروس باشد.

این گروه از کارشناسان سلامت عمومی معتقدند: استفاده از ماسک حتی در خانه بخصوص در صورت حضور بیمار مبتلا به کووید 19 بهتر می‌تواند در کاهش خطر ابتلا به این بیماری موثر باشد.

به گفته محققان همچنین استفاده مرتب از ضد عفونی‌ کننده‌ها و تمیز کردن سطوح و دستگیره‌ها به میزان قابل توجهی در کاهش گسترش کروناویروس نقش دارند.

به نقل از مدیکال دیلی، در این مطالعه تاکید شده است: بالاترین میزان خطر انتقال ویروس پیش از بروز علائم بیماری است و استفاده از ماسک، مواد ضد عفونی کننده و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در پیشگیری از بیماری کووید 19 موثر است.

امتیاز 4.83/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه