درگیری مرزبانان مریوان با اشرار

فرمانده مرزباني استان کردستان:از درگیری مرزبانان هنگ مرزی مریوان با اشرار مسلح خبر داد
درگیری مرزبانان مریوان با اشرار

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین ، سردار "علیرضا مرزبانی" در تشریح این خبر اظهار داشت: در شب شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) مرزبانان هنگ مرزی مریوان در حين پايش و مراقبت از نوار مرز، در منطقه مرزي "دره نخی" مریوان با اشرار مسلح درگير شدند که این سربازان ولایت مقتدرانه و با شجاعت با آنان مقابله کردند.

وي افزود: با مقاومت کم نظیر و ایثار نیروهای جان برکف مرزبانی ضمن دفع حمله تروریست ها از نفوذ آنان به خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران جلوگیری به عمل آمد و متجاوزان که عرصه را برخود تنگ دیدند با استفاده از تاريکي شب و پوشش کوهستانی منطقه به سمت خاک کشور مقابل فرار کردند.

سردار مرزبانی تصریح کرد: در اين درگيري ستوانسوم "حسین نامور" با رشادت و مقتدارنه در برابر اشرار مسلح و ضد انقلاب ايستادگي کرد و مجروح شد که با انتقال وی به بیمارستان ، تلاش کادر درمانی و پزشکی برای این مرزبان غیور موثر واقع نشد و به دليل شدت جراحات وارده به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

فرمانده مرزباني کردستان در پايان ضمن تبريک و تسليت به خانواده اين شهيد والامقام و همرزمانش، خاطر نشان کرد: سلحشوران مرزباني جانانه از مرز‌ها دفاع می کنند و قطعا راه اين شهيدان بزرگوار و ديگر شهدا در دفاع از كشور و ارزش هاي نظام و انقلاب ادامه دارد.

گفتنی است، شهید مرزبان "حسین نامور" متاهل و اهل شهرستان قروه بوده و از وی دو فرزند خردسال بنام های امیرعلی و نازنین زهرا به یادگار مانده است.با توجه به تبادل آتش پرحجم نیروهای خودی شواهد حاکی از وارد شدن تلفات سنگین و مهلکی به عناصر مسلح ضد انقلاب  است که گزارش تکمیلی اعلام خواهد شد.

 

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه