درخشیدن عکاس ایرانی در عرصه بین‌المللی

سازمان جهانی عکاسی برندگان جوایز ملی جشنواره Sony World Photography 2020 را معرفی کرد و هاشم شاکری از ایران، مقام دوم این سری مسابقات را از آن خود کرد.
درخشیدن عکاس ایرانی در عرصه بین‌المللی

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، برنامه جوایز ملی برای حمایت و تجلیل از استعدادهای عکاسی محلی از ۶۳ کشور و منطقه در سراسر جهان برگزار شده است. تمام تصاویر شرکت داده شده در این رویداد در یک رقابت ملی به نمایش گذارده می‌شوند. امسال بیش از 190 هزار نفر آثار خود را به این مسابقه ارسال کردند که طبق نظر برگزار کنندگان این رویداد، بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان در تمام این سال‌ها بوده است.

جشنوراه ملی Sony World Photography 2020 ، برای سیزدهمین سال متوالی برگزار شد. این جشنواره آن با هدف به نمایش در آوردن آثار عکاسان در هر سنی و با هر توانایی است تا در سطح بین‌المللی فرصتی برای دیده شدن داشته باشند. 

این رقابت عکاسی شامل بخش‌های معماری، خلاقیت، کشف، مستند،‌ منظره، جهان طبیعت و حیات‌وحش، پرتره، طبیعت بی‌جان، ورزش و بخش جدید سال ۲۰۲۰ یعنی «محیط زیست» نیز می‌شود.

برگزیدگان جایزه جهانی عکاسی سونی ۲۰۲۰ سوژه‌هایی همچون مشکلات محیط زیستی در «آمریکای لاتین»، اعتراضات «هنگ کنگ»‌ و زندگی پناهندگانی که به اروپا مهاجرت کرده‌اند را به ثبت رسانده‌اند.

در این بین نام «‌هاشم شاکری» عکاس ایران در رتبه دوم منتخبان بخش «دیسکاوری» این رقابت عکاسی دیده می‌شود. «شاکری» رتبه دوم این بخش از جوایز جهانی عکاسی سونی را با ثبت مجموعه‌ عکس‌هایی با عنوان «طرد شده از بهشت» و با موضوع پروژه‌های مسکن مهر در اطراف تهران کسب کرد.

سایر برندگان در بخش‌های دیگر این رویداد به شرح زیر است.

«پابلو آلبارنگا» عنوان عکاس سال این رقابت عکاسی را برای مجموعه عکس‌های خود با عنوان «بذرهای مقاومت» که داستان جوامع بومی آمریکای لاتین و تلاش آن‌ها برای حفظت از محیط زیست را به تصویر می‌کشد، به خود اختصاص داد.

«رابرت هینچ» برای مجموعه عکس‌هایی درباره تاثیرات مخرب صنعت نفت بر اکوسیستم و جوامع «دلتای نیجریه»‌ نخستین برنده بخش «محیط زیست» شد.

«سزار دزفولی» با به تصویر کشیدن چهره نجات‌یافتگان یک کشتی در حال غرق شدن نیز برنده بخش «پرتره» شد. 

 

امتیاز 4.83/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه