يكشنبه، 10 مرداد، 1400 | Sunday 1st of August 2021
۰۲:۰۴
بین الملل - کد خبر : 2956
شنبه، ۲ فروردين، ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۴

دبیرکل حزب‌الله :دشمنان درتلاش اند تا اعتماد میان مردم و مقاومت بشکنند.

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، در ابتدای سخنرانی خود با تبریک حلول سال نوی شمسی و عید نوروز به مردم ایران، سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) را تسلیت گفت.

دبیرکل حزب‌الله :دشمنان درتلاش اند تا اعتماد میان مردم و مقاومت بشکنند.

سید حسن نصرالله جمعه شب در سخنانی گفت که محور مقاومت از سال ها پیش به خاطر بردباری و استقامت همواره هدف قرار گرفته است.  دبیرکل حزب الله لبنان گفت:

دشمنان تلاش می کنند اعتماد میان مقاومت و مردم را که پشتیبان واقعی محور مقاومت هستند، متزلزل سازند.

وی به آزادی عامر الفاخوری جاسوس اسرائیل و انتقال وی به آمریکا اشاره کرد و ادامه داد: ما هیچ اطلاعی درباره معامله پشت پرده آزادی الفاخوری نداریم.

دادگاه نظامی لبنان روز دوشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که الفاخوری آزاد است و احکام صادره پیشین او شامل گذشت زمان شده و باطل و مردود است.الفاخوری که به دلیل کشتن و شکنجه کردن زندانیان بازداشتگاه الخیام در جنوب لبنان به «قصاب الخیام» معروف است، شهریورماه گذشته از آمریکا به بیروت آمد و بازداشت شد و در بازجویی به همکاری با رژیم صهیونیستی اعتراف کرد.

 نصرالله با بیان اینکه فشارهای آمریکا از زمان ورود الفاخوری مزدور به لبنان بر تمامی مسئولان این کشور آغاز شد گفت:

تهدیدهایی مستقیم علیه کسانی که در مقابل آزادی این مزدور ایستادند صورت گرفت، همچنین تهدید مبنی بر اعمال تحریم های گوناگون و نیز توقف کمک ها (آمریکا) به ارتش لبنان انجام شد.

دبیر کل حزب الله افزود که نبرد مزبور هنوز پایان نیافته و این موضوع بخشی از این نبردی است که همچنان وجود دارد. وی مداخله فراقانونی حزب الله در اداره لبنان را رد کرد و اظهار داشت که اسرائیلی ها با هدف محدود کردن محور مقاومت می گویند، کشور و دولت (لبنان) همان دولت حزب الله است.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین با یادآوری ممنوع الخروج بودن الفاخوری و تلاش آمریکایی ها برای فراری دادن وی گفت:

این اتفاق و فرار الفاخوری یک روند خطرناک است و بستر را فراهم می‌کند که آمریکا هر آنچه را می‌خواهد در آینده، تحمیل کند.

وی توضیح داد که خبر آزادی الفاخوری را از رسانه‌ها شنیده ام  ولی همین که این موضوع رسانه‌ای شد، حملات رسانه‌ای گسترده و اتهاماتی نیز علیه حزب‌الله و مقاومت مطرح گردید.

نصرالله افزود: حزب‌الله یک نیروی سیاسی در لبنان است که نمایندگان و وزیرانی دارد، اما نه دولت و نه نهادهای آن و نه روسای آنها وابسته به حزب‌الله نیستند، از این رو  کسی که اصرار دارد مسئولیت آزادی الفاخوری را متوجه حزب‌الله سازد می کوشد در دایره دشمن یا حریف بماند.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: تصمیم به آزادی الفاخوری مزدور در دولت لبنان بررسی نشده و در داخل مجموعه دولت چنین تصمیمی گرفته نشده است.

وی اظهار داشت: ما از درخواست‌ برای تشکیل دو کمیته تحقیق قضایی و کمیته تحقیق پارلمانی حمایت می‌کنیم و ممکن است موضوع پیگیری این پرونده در خارج از کشور را بررسی کنیم.

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین به شیوع ویروس کرونا در کشورش اشاره کرد و خواستار تشدید تدابیر برای مقابله با آن شد

سید حسن نصرالله گفت: از هرگونه تصمیم دولت در خصوص مقابله با کرونا حمایت می‌کنیم.

نصرالله همچنین گفت که ادعای برخی مبنی بر مخالت حزب الله با اعلام حالت فوق العاده در لبنان در پی شیوع کرونا را تکذیب کرد و با بیان اینکه حزب از هرگونه تصمیم دولت در قرنطینه کردن منطقه شیعه‌نشین حمایت می کند، اظهار داشت: زشت است که تعامل با ویروس کرونا بر اساس گرایش‌های فرقه‌ای و طائفه‌ای باشد.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: جهان در حال جنگ با کروناست و جنگ در یمن متوقف نشده است.

نصرالله با محکوم کردن تحریم های آمریکا علیه ایران گفت که ملت ایران در سایه تحریم‌های ظالمانه آمریکا، در مبارزه با ویروس کرونا فداکاری‌هایی را انجام می‌دهند.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار بین الملل
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز يكشنبه، 10 مرداد، 1400
چالش توسعه متوازن و بروز بحران در خوزستان؛ برسد به دست رییس جمهور منتخب!
شهریار نبوی
چالش توسعه متوازن و بروز بحران در خوزستان؛ برسد به دست رییس جمهور منتخب!

در شرایط فعلی و در آستانه استقرار دولت سیزدهم، رییس جمهور منتخب چالش سختی در مساله آب و کشاورزی فراروی خود می بیند. بحران در خوزستان زنگ خطری است که اگر از آن غفلت شود، استان های دیگر کشور نیز به زودی درگیر خواهند شد. مع الاسف، آنچه در هیاهوهای سیاسی مغفول مانده، نقش محوری وزارت جهاد کشاورزی و اهمیت بسیار زیاد آن و چالش اتخاذ سیاستهای منسجم در بخش کشاورزی است.