داروی کرونای روسی برای درمان موثر است

وزارت بهداشت روسیه از موفقیت اولین داروی ساخت این کشور برای مقابله با کرونا و معالجه‌ی بیماران مبتلا به کووید-۱۹ خبر داد.
داروی کرونای روسی برای درمان موثر است

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، با شیوع ویروس کووید 19 و همه‌گیری آن بیشتر کشورها اقدام به یافتن دارویی که بتواند این ویروس را مهار کند و از ابتلا به آن جلوگیری کند، کردند. تاکنون داروها و واکسن‌های متعددی معرفی شده است که برخی در مراحل اولیه آزمایش‌های بالینی با شکست ماجه شدند و برخی دیگر امیدهایی برای مقابله با کویید 19 پیش چشم محققان نمایان ساخت.

روسیه نیز جزو کشورهایی است که درصدد یافتن داروی این بیماری است. در پی تحقیقات محققان این کشور، وزارت بهداشت روسیه از ساخت اولین داروی مقابله با کرونا موسوم به اویفویر «Avifavir» و دریافت نتایج مثبت در معالجه بیماران مبتلا به کروناویروس با استفاده از این دارو خبر داد.

بنا به اعلام وزارت بهداشت روسیه، اویفویر، اولین داروی ضد ویروسی ساخت روسیه است که در آزمایشات بالینی معالجه‌ی مبتلایان به کرونا مؤثر واقع شده است. این دارو پیش‌تر به عنوان درمان انواع شدید آنفولانزا استفاده می‌شده است.

کنفرانس مطبوعاتی در خصوص جزئیات این داروی جدید و موارد مصرف آن، روز (دوشنبه) ۱ ژوئن برگزار خواهد شد.

وزارت بهداشت روسیه اعلام کرد که آخرین مراحل آزمایشات بالینی این دارو بر روی ۳۳۰ بیمار کرونایی از اوایل ماه جاری آغاز شده است.

 

امتیاز 4.5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه