داروهایی که برای درمان کرونا موثر هستند

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی آخرین ارزیابی این سازمان در ارتباط با برخی روش های درمانی برای بیماری ناشی از ویروس کرونا را اعلام کرد.
داروهایی که برای درمان کرونا موثر هستند

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، بعد از شیوع کووید 19 بسیاری از محققان در سراسر جهان داروها و اکسنی‌هایی را جهت شیوع این بیماری پیشنهاد دادند. برخی از آنان در مراحل اولیه آزمایش‌های بالینی شکست خورد و برخی دیگر سربلند از این آزمایش‌ها بیرون آمدند. اما اینکه در نهایت کدام دارو به خط تولید انبوه برسد و جان مبتلایان را نجات دهد، هنوز به طور رسمی اعلام نشده است.

«مارگارت هریس» سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در سخنانی اظهار داشت که برخی روش‌های درمانی برای ویروس کرونا شدت و یا زمان این بیماری را کاهش می‌دهد.

سازمان بهداشت جهانی همچنین تاکید کرده که این سازمان در حال بدست آوردن اطلاعات بیشتری بر روی چهار و یا پنج روش درمانی است که بیش از دیگر روش‌ها مؤثر بوده‌اند.

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در عین حال تاکید کرده که هنوز روش درمانی خاص و ثابت شده‌ای برای توقف و یا درمان کامل ویروس کرونا وجود ندارد.

روز گذشته نیز «تدروس آدهانوم»، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی با خطرناک توصیف کردن ویروس کرونا، بیماری ناشی از این ویروس را مسری و کشنده عنوان کرده و گفته بود: تولید واکسن این ویروس به ۱۰ تا ۱۶ ماه زمان نیاز دارد.

امتیاز 3.67/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه