سه شنبه، 11 بهمن، 1401 | Tuesday 31st of January 2023
۰۱:۳۰
اقتصاد - کد خبر : 107
پنجشنبه، ۰۳ مرداد، ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰

دادگاهی در برزیل حکم سوخت رسانی به کشتی های ایران را صادر کرد

دادگاهی در برزیل از شرکت نفت و گاز پتروبراس که پیشتر به علت رعایت تحریم های ایالات متحده از تامین سوخت نفتکش های ایرانی سر باز زد را موظف کرد تا به کشتی‌های ایرانی حامل ذرت سوخت‌رسانی کند.

دادگاهی در برزیل حکم سوخت رسانی به کشتی های ایران را صادر کرد

دادگاهی در برزیل از شرکت نفت و گاز پتروبراس که پیشتر به علت رعایت تحریم های ایالات متحده از تامین سوخت نفتکش های ایرانی سر باز زد را موظف کرد تا به کشتی‌های ایرانی حامل ذرت سوخت‌رسانی کند.مطابق حکم این دادگاه، صادرات ذرت به ایران، در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار ندارد و به همین دلیل امتناع شرکت نفتی پتروبراس از سوخت‌رسانی به کشتی‌های تجاری ایران وجاهت حقوقی ندارد.

دو کشتی ترمه و باوند حامل محموله ذرت بیش از یک ماه است که به دلیل خودداری شرکت نفتی پتروبراس از سوخت‌رسانی به آنها، در بندر پاراناگوا برزیل گرفتار شده‌اند. پتروبراس که شرکتی وابسته به دولت برزیل است، دلیل اقدام خود را تبعیت از تحریم های آمریکا علیه ایران عنوان کرده بود. این شرکت انحصار سوخت رسانی به کشتی‌ها در بنادر برزیل را در اختیار دارد.

دیاس توفولی، عالی ترین مقام قضایی برزیل تصمیم شرکت نفتی برزیل، دلیل پتروبراس را مبنی بر عدم فروش سوخت به این دو کشتی ایرانی رد کرد و قابل پذیرش ندانست.

پیشتر رئیس جمهوری برزیل نیز اعلام کرده بود که دولت این کشور به شرکت‌های محلی در مورد تبعات عدم پیروی از تحریم‌هایی آمریکا علیه ایران هشدار داده است.در مقابل ایران نیز دولت برزیل را تهدید به توقف تجارت با این کشور کرد. برزیل یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان گوشت و غلات مورد نیاز ایران محسوب می‌شود. و ایران بازار خوبی برای این نوع محصولات برزیلی می باشد.با افزایش تنش بین ایران و آمریکا  و تحریم های آمریکا علیه ایران، کشتیرانی ایران هم دچار مشکلاتی نظیر تامین سوخت شده است. 

 
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد
پربیننده‌ترین اخبار اقتصاد
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز سه شنبه، 11 بهمن، 1401