جمعه، 7 مهر، 1402 | Friday 29th of September 2023
۰۸:۳۲
ورزشی - کد خبر : 1786
پنجشنبه، ۲۶ دي، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰

خودکشی به سبک کمیته ملی پارالمپیک با حذف نیمی از سهمیه های کسب شده

کنار گذاشتن تیم فوتبال 5 نفره در حالی رخ داد که این تیم مدال نقره پارالمپیک ریو و عنوان ششم پارالمپیک لندن را کسب کرده بود

خودکشی به سبک کمیته ملی پارالمپیک با حذف نیمی از سهمیه های کسب شده


کمیته ملی پارالمپیک ایران در اقدامی عجیب 34 سهمیه کسب شده توسط ورزشکاران جانباز و معلول و نابینا و کم بینای ایران را فاقد اعتبار تشخیص داده و از اعزام به پارالمپیک 2020 توکیو کنار گذاشت.

 


درحالی که تاکنون 73 سهمیه توسط ورزشکاران پارالمپیکی ایران کسب شده است، کمیته ملی پارالمپیک ایران 34 سهمیه را به دلیل کیفی گرایی از اعزام به پارالمپیک 2020 کنار گذاشت. نخستین سهمیه پارالمپیک کشورمان توسط تیم والیبال نشسته با قهرمانی در رقابت های جهانی هلند به دست آمد، سپس روند کسب سهمیه ها توسط دیگر رشته ها دنبال شد و تا فاصله دوماه مانده به آغاز مسابقات ادامه خواهد داشت. گرفتن مجوز حضور در پارالمپیک با تائید و زیر نظر کمیته بین المللی پارالمپیک صورت می گیرد، اما این مهم برای ورزشکاران ایرانی پایان کار نیست و باید از فیلتر کیفی گرایی کمیته ملی پارالمپیک نیز عبور کنند. از این رو این کمیته در فاصله هشت ماهه به رقابت های پارالمپیک 2020 توکیو نیمی از سهمیه های کسب شده توسط ورزشکاران جانباز و معلول ایران را حذف کرد.


چندی قبل بود که تیم فوتبال 5 نفره ایران به رقابت های جام جهانی کوچک در ژاپن اعزام نشد و این موضوع ابهاماتی را ایجاد کرد، سرانجام مشخص شد که تیم فوتبال 5 نفره و برخی دیگر از ورزشکاران فاقد شرایط لازم و مصوب برای حضور در پارالمپیک تشخیص داده شده و کمیته ملی پارالمپیک روی نام آنان خط قرمز کشیده است. بنابراین از 73 سهمیه کسب شده توسط ورزشکاران کشورمان 34 سهمیه حذف از 7 رشته مختلف حذف می شوند این رشته ها عبارتند از: بسکتبال با ویلچر(12 سهمیه)، فوتبال 5 نفره(8 سهمیه)، دوومیدانی(4 سهمیه)، تیروکمان(3 سهمیه)، وزنه برداری(2 سهمیه)، شنا(3 سهمیه)، تیراندازی(2 سهمیه) هستند. کنار گذاشتن تیم فوتبال 5 نفره در حالی رخ داد که این تیم مدال نقره پارالمپیک ریو و عنوان ششم پارالمپیک لندن را کسب کرده بود، تیم بسکتبال با ویلچر ایران هم برای دومین بار موفق به کسب سهمیه پارالمپیک شده بود و در پارالمپیک ریو مقام دهم را به دست آورده بود.


 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز جمعه، 7 مهر، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!