گزیده اخبار :

خلق نقاشی عظیم به احترام کادر درمان

یک نقاشی ۶۰۰۰ متری به احترام قربانیان ویروس «کووید ـ ۱۹» و کادر پزشکی در یکی از پارکینگ‌های شهر نیویورک خلق شد.
خلق نقاشی عظیم به احترام کادر درمان

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین و به نقل از ایسنا، این نقاشی ۶۰۰۰ متری که توسط «جرج رودریگز گرادا» هنرمند کوبایی ـ آمریکایی خلق شده است چهره یک پزشک که ماسک بر چهره دارد را در منطقه «کویینز» شهر نیویورک به تصویر می‌کشد.

این اثر که «ما نور هستیم» نام دارد با هدفِ در مرکز توجه قرار دادن قربانیان نامرئی این بحران جهانی خلق شده است.

هنرمند این اثر همچنین سعی دارد این حقیقت را در مرکز توجه قرار دهد که بالاترین آمار جان‌باختگان ویروس کرونا به سیاه‌پوستان، لاتین‌ها و طبقه کارگر تعلق دارد؛ چرا که این افراد اغلب شغل‌های ضروری را در اختیار دارند.

این اثر هنری در حقیقت چشمان دکتر «دلفونسو دکو» یکی از پزشکانی که در جریان مبارزه با ویروس کرونا جان خود را از دست داده است به تصویر می‌کشد.

«رودریگز» بیان کرد: «دکتر «دکو» یک پزشک متخصص اطفال و در آستانه بازنشستگی بود و این حقیقت که از کار کردن در این حرفه دست نکشید و به معالجه مردم ادامه داد و خود را قربانی کرد مرا به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. این عملی قهرمانانه است.»

نقاشی خیابانی هنری است که اگرچه بسیاری از هنرمندان کلاسیک آن‌را جزئی از هنر نمی‌دانند، بیشتر به مسائل روز اجتماعی و سیاسی می‌پردازد و عمدتاً هنری‌است اعتراضی.

با شیوع ویروس کووید 19 که متاسفانه در سراسر دنیا بسیاری را به کام مرگ کشانده، کادر درمان در خط مقدم این کارزار به دفاع از جان انسان پرداختند و با از خودگذشتی و خستگی‌ناپذیر به دنبال نجات جان افراد هستند که متاسفانه در این راه برخی از ایشان جان خود را از دست دادند.

به‌همین دلیل برخی هنرمندان به این قشر ادای احترام کردند و به پاس زحمات‌شان آثاری را خلق کردند.  

امتیاز 3.9/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه