دوشنبه، 6 تير، 1401 | Monday 27th of June 2022
۱۳:۵۴
سلامت - کد خبر : 4379
سه شنبه، ۲۰ خرداد، ۱۳۹۹ - ۸:۰۰

خداحافظ چاقی

محققان موفق به شناسایی مولکول جدیدی در بدن انسان شده اند که با تقلید از نحوه فعالیت های سلول های چربی به چربی سوزی در اشخاص کمک می کند

خداحافظ چاقی

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، اضافه وزن یکی از مشکلاتی است سلامتی افراد را به شدت مورد تهدید قرار می‌دهد و علت اولیه بسیاری از بیماری‌ها محسوب می‌شود.

اضافه‌وزن  و چاقی دست‌آورد زندگی مدرنی است که نه از رژیم غذایی مفید و سالم پیروی می‌کند و سرشار از غذاهای حاضری و چرب است و نه میزان فعالیت افراد به گونه‌ای است که کالری اضافی را تبدیل به چربی نکند.

به‌همین سبب انسان مدرن امروزی با تحمل مشقات رژیم غذایی و استفاده از داروها و گاهی نیز انجام عمل‌های جراحی سعی دارد اضافه وزن خود را برطرف کند که گاه با شکست مواجه می‌شود.

محققان برای رفع این مشکل و برطرف کردن چاقی دست به انجام تحقیقات گسترده‌ای زدند که از جمله آنها فریب بدن برای ایجاد احساس سیری است. اما یک روش جدید مبتنی بر شناسایی مولکول های جدیدی است که فرایند چربی سوزی را تسریع می کنند.

مولکول های یادشده که اولین بار در بدن موش ها شناسایی شده اند به افراد کمک می کنند بدون تغییر رژیم غذایی لاغر شوند. مبنای فعالیت این مولکول ها شبیه سازی سازوکار مولکول های چربی برای کمک به از بین رفتن سریع تر آنهاست.

محققان استرالیایی می گویند مولکول های یادشده می توانند با فعالیت های خود میل و اشتهای انسان برای غذاخوردن را هم سرکوب کنند و کاری کنند که چربی های مواد غذایی سریع تر در بدن سوزانده شوند و موجب چاقی نشوند.

این مولکول تازه شناسایی شده BAM15 نام دارد و معمولا میتوکندری ها را هدف می گیرد که منبع انرژی سلول ها هستند و شیوه مصرف انرژی را در آنها برای بازتوزیع بهتر سلول ها در بدن تغییر می دهد. محققان امیدوارند بر مبنای این کشف علمی بتوان روش های درمانی دقیق تری را برای مقابله با چاقی ابداع کرد.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سلامت
پربیننده‌ترین اخبار سلامت
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 6 تير، 1401
زیر پوست سازمان ملل؛ از تجاوز جنسی تا شیوع وبا
تحلیلگر ایران زمین
زیر پوست سازمان ملل؛ از تجاوز جنسی تا شیوع وبا

اخیرا شبکۀ بی‌بی‌سی ۲ مستندی با عنوان «سوت‌زن‌ها؛ زیر پوست سازمان ملل» (The Whistleblowers: Inside the UN) تهیه کرده است که واقعیاتی را دربارۀ فساد نهادینه شده در این سازمان افشا می‌کند. در این‌جا گزارش روزنامۀ گاردین را دربارۀ محتوای تکان‌دهندۀ این مستند می‌خوانید.

شبحی که هنوز در کالبد برجام وجود دارد؛ چرا بایدن در مورد ایران اینقدر از ترامپ می ترسد
تحلیلگر ایران زمین
شبحی که هنوز در کالبد برجام وجود دارد؛ چرا بایدن در مورد ایران اینقدر از ترامپ می ترسد

ایجاد حس بی اعتمادی در بین مقامات ایرانی، ایجاد ترس در جو بایدن و ایجاد نوعی توهم و انتظار در بین متحدان منطقه ای آمریکا، سه تاثیر مخرب ترامپ و دولتش بر سیاست برجامی دولت فعلی آمریکا هستند.

نقش پهپاد در جنگ‌های امروز
محسن شیرپاک
نقش پهپاد در جنگ‌های امروز

تحرکات اخیر در منطقه و جهان در ارتباط با صنایع تولید پهپاد و به‌کارگیری آن در جنگ اوکراین و قره‌باغ و رقابت تولید پهپاد در کشورهای منطقه توسط ایران و اسرائیل، بررسی این موضوع را تبدیل به امری ضروری کرده است.