گزیده اخبار :

خارش پوست، نشان دیگری از ابتلا به کرونا

تحقیق جدید نشان می‌دهد ویروس کرونا می‌تواند موجب بروز لکه‌هایی شبیه سرمازدگی بر روی دست‌ها و انگشتان پا شده و خارش را در بدن ایجاد نماید.
خارش پوست، نشان دیگری از ابتلا به کرونا

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین به نقل از مهر، ویروس کووید_19 که یکی از ویروس‌های خانواده کرونااست، ویروسی نوظهور است که در حال حاضر سرتاسر زمین را آلوده کرده است. به دلیل نوظهور بودن این ویروس، دانسته‌های علمی در مورد این ویروس بسیار اندک است. تحقیقات مستمر، حقایق جدیدی در مورد علائم ابتلا به کرونا، نحوه پیشگیری و ابتلا به آن را مشخص می‌کند. به تازگی محققان دانسته‌های جدید در مورد علائم ابتلا به این ویروس را کشف کردند.

دکتر «استر فریمن»، مدیر بخش درماتولوژی بیمارستان عمومی ماساچوست، می‌گوید: «این عارضه اخیراً در مورد بیماری کووید ۱۹ شناسایی شده است و خوشبختانه مسئله‌ای جدی نیست و معمولاً ضایعات پوستی پس از مدتی به خودی خود از بین می‌روند.»

فریمن در ادامه اذعان می‌کند: «به نظر می‌رسد التهاب در سیستم گردش خون در قالب بثورات پوستی ظاهر می‌شود.»

به گفته محققان، افراد مبتلا به خارش پوستی کووید ۱۹ در بخش مراقبت‌های ویژه بستری نمی‌شوند.

فریمن خاطرنشان کرد: «بثورات پوستی همیشه با ویروس همراه نیست، بلکه در سرخک، تبخال و آبله مرغان، فوران‌های پوستی علائم اصلی هستند، بنابراین نباید از این موضوع غافل شد.»

هنوز بروز خارش پوستی ناشی از کووید ۱۹ خیلی در بیماران شایع نیست چراکه شمار موارد ابتلاء به این حالت در دسترس نیست.

محققان معتقدند بروز بثورات پوستی ناشی از کووید ۱۹ در مراحل پایانی بیماری روی می‌دهد یعنی زمانی که بدن ویروس را پاکسازی کرده است.

امتیاز 2.64/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه