گزیده اخبار :

حمله راکتی به شرکت نفتی آمریکایی در بصره + فیلم

رسانه‌های عراقی امروز از اصابت چند راکت کاتیوشا به محل استقرار یک شرکت نفتی آمریکایی در استان بصره خبر دادند.
حمله راکتی به شرکت نفتی آمریکایی در بصره + فیلم

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،رسانه‌های عراقی امروز از اصابت چند راکت کاتیوشا به محل استقرار یک شرکت نفتی آمریکایی در استان بصره خبر دادند.

ارتش عراق ضمن تایید این خبر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که حداقل سه راکت صبح امروز در نزدیکی محل استقرار شرکت هالیبرتون در منطقه نفت‌خیز استان جنوبی بصره اصابت کرده است.

با این وجود خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از دو مقام امنیتی عراق و یک مسئول شرکت نفت این کشور اعلام کرد که تاکنون اصابت ۵ راکت‌ به تاسیسات نفتی آمریکا قطعی شده است.

ارتش عراق نیز در ادامه بیانیه خود تصریح کرده که یک پایگاه متحرک موشکی را در جاده زُبیر-شوعیبه یافته که حامل ۱۱ فروند راکت شلیک نشده بوده است.

ارتش عراق همچنین یادآور شده که این حمله بی‌سابقه طی ماه‌های اخیر، خسارتی در پی نداشته است. تاکنون هیچ گروه شبه نظامی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته ولی ارتش عراق تاکید کرده که جستجو برای یافتن عاملان آن را آغاز کرده است.

هالیبرتون یک شرکت نفتی چند ملیتی آمریکایی است که در میدان نفتی زُبیر با شرکت ایتالیایی اِنی همکاری می‌کند. این شرکت دومین ارائه دهنده خدمات بالادستی صنایع نفت و گاز در جهان است و در بیش از ۷۰ کشور فعالیت دارد.

شرکت‌های نفتی آمریکای فعال در بصره نخستین بار تابستان سال گذشته مورد هدف قرار گفتند که در پی آن سه کارگر محلی جان خود را از دست دادند و کارکنان آمریکایی بلافاصله از محل خارج شدند. حمله ماه ژوئن گذشته میدان محل فعالیت مشترک سه شرکت اکسون موبیل، شل و انی را هدف گرفته بود.

امتیاز 3.85/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه