حملات هوایی آمریکا به مقر نیروهای «حشد الشعبی» در ۵ استان عراق

منابع خبری عراق از حمله جنگنده ‎های آمریکا به مواضع حشد الشعبی در استان‎های واسط ،صلاح الدین، بابل، بصره و کربلا خبر دادند.
حملات هوایی آمریکا به مقر نیروهای «حشد الشعبی» در ۵ استان عراق

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،جنگنده‌های آمریکایی بامداد امروز جمعه مواضع حشد الشعبی را در چند نقطه عراق هدف قرار دادند.

در همین حال، شبکه خبری المیادین گزارش داد که جنگنده‌های آمریکا سه حمله به « جُرفُ الصَخر» واقع در 60 کیلومتری جنوب غربی بغداد و همچنین منطقه «السعیدات» از توابع این استان انجام دادند.شبکه خبری الجزیره گزارش داد که آمریکا پایگاه‌های حشد الشعبی را در استان‌های صلاح الدین، بابل، بصره و کربلاء را بمباران کرد همچنین بمباران دفتر مرکزی حشدالشعبی در استان واسط نیز انجام گرفت.

پایگاه خبری عراقی سومریه نیوز به نقل از گزارش رسانه‌ای اعلام کرد که در این حمله 5 مقر حزب‌الله در ناحیه جرف‌الصخر در استان بابل هدف قرار گرفته است.

در همین حال، شبکه ماهواره‌ای الغدیر گزارش داد که حملات آمریکا در استان کربلاء در دو منطقه «الرجیبه» و «الخیرات» صورت گرفت.

در استان بابل عراق نیز مواضع تیپ 47 حشد الشعبی در منطقه جرف الصخر واقع در شمال این استان هدف حملات هوایی آمریکا قرار گرفت.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مسئول نظامی آمریکا مدعی شد که در حملات هوایی آمریکا به مواضع حشد شعبی عراق، 5 انبار سلاح و مهات هدف قرار گرفتند.این منبع گزارش داد که هنوز میزان خسارت‌های مالی و جانی این حمله مشخص نیست.بر اساس این گزارش، جنگند‌های نظامی به طور گسترده در آسمان این منطقه در حال پروازند.

خبرنگار المیادین گزارش داد در حمله امشب بیش از 5 مراکز نیروهای حشد شعبی هدف حملات هوایی آمریکا قرار گرفته است.بر اساس این گزارش یک مرکز حشد شعبی در منطقه «بلد» در جنوب صلاح الدین هدف حملات آمریکا قرار گرفته است.

شبکه الجزیره قطر همچنین گزارش داد که جنگنده‌هایی آمریکایی مواضع حشد شعبی در منطقه «بوکمال» در مرز عراق با سوریه را بمباران کردند.در گزارش الجزیره ادعا شده است که در این حمله چندین نفر کشته و زخمی شدند و تعدادی از مراکز حزب الله عراق در این حمله نابود شده است.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه‌ای ضمن تایید خبر حمله هوایی این کشور به مواضع حشد شعبی در عراق اعلام کرد که این حملات در واکنش به حملات راکتی به اردوگاه آموزشی «التاجی» در شمال بغداد صورت گرفت.

این در حالی است که خبرنگار المیادین از حمله آمریکا به یک مرکز ارتش عراق خبر داده است . در این گزارش اشاره نشده است که این مرکز در کدام یک از مناطق عراق هدف حمله قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، جنگنده‌های آمریکایی به طور گسترده در آسمان کربلا، بغداد و جرف الصخر همچنان در حال پرواز هستند.

مدیر اطلاع رسانی فرودگاه کربلاء نیز اعلام کرده که در حملات بامداد جمعه آمریکا، فرودگاه در حال تاسیس در این استان مقدس نیز هدف قرار گرفت که در نتیجه آن یکی از کارگران کشته شد.

  • تلفات و خسارت های جانی حملات تروریست های سنتکام نیز به این شرح است: 

الحشد الشعبي  (4) مجروح

ارتش عراق گردان مغاوير 19 (1) شهيد و (3) مجروح

پلیس عراق   ف٣ - (2) شهید

غیر نظامی (1) شهید در فرودگاه کربلا  

امتیاز 3.09/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه