حملات آمریکا نقض حاکمیت ملی عراق است

رئیس جمهور عراق از جامعه جهانی خواستار حمایت از عراق و احترام به حاکمیت و تصمیم ملی و استقلال این کشور شد.

حملات آمریکا نقض حاکمیت ملی عراق است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، برهم صالح رئیس جمهور عراق در بیانیه ای که السومریه نیوز منتشرکرده نوشته است : 

ریاست جمهوری عراق بمباران چندین منطقه از جمله فرودگاه در حال ساخت کربلا توسط نیروهای خارجی که منجر به شهادت و زخمی شدن نیروهای امنیتی و شهروندان غیر نظامی عراق شد را محکوم و آن را نقض حاکمیت ملی می داند.

رئیس جمهور عراق از جامعه جهانی خواستار حمایت از عراق و احترام به حاکمیت و تصمیم ملی و استقلال این کشور شد. صالح تاکید کرد که رسیدگی به اوضاع امنیتی از طریق حمایت از دولت عراق در انجام وظایف و ارتقای توان خود در اجرای قانون و حمایت از حاکمیت و جلوگیری از تبدیل شدن خاک آن به میدان جنگ نیابتی به دست می آید.

برهم صالح گفت که نقض های مکرری که دولت در معرض آن قرار می گیرد، موجب تضعیف سیستماتیک قدرت و توانایی دولت می شود. 

رئیس جمهور عراق عنوان داشت: اگر این خطرات ادامه یابد باعث می شود که عراق به وضعیت بی دولتی دچار و به هرج ومرج کشیده شود، به ویژه آنکه با وجود نشانه هایی از تلاش گروه داعش برای  انجام اقدام های تروریستی بیشتر همراه است.

رئیس جمهور عراق در ادامه گفت که این لحظه تاریخی نیازمند انسجام ملی و وحدت صفوف پیرامون پروژه ملی متمرکز بر کشور دارای حاکمیت و تصمیم مستقل و جلوگیری از تبدیل عراق به میدان دیگران و تمرکز بر حمایت و تکمیل پیروزی بر تروریسم است.

وی از جامعه بین الملل خواست تا عراق را در این تلاش و احترام به حاکمیت و تصمیم ملی مستقل حمایت کنند.

ارتش تروریست آمریکا بامداد امروز جمعه با هواپیما و موشک به پایگاه الحشد الشعبی و ارتش عراق حمله کردند. در این حمله ها، پایگاه های الحشد الشعبی، یگان های اضطراری و لشکر نوزدهم ارتش در مناطق جرف النصر، مسیب، نجف و الاسکندریه را هدف قرار دادند .

 

امتیاز 3.56/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه