يكشنبه، 26 فروردين، 1403 | Sunday 14th of April 2024
۱۷:۴۷
اجتماعی - کد خبر : 3999
يكشنبه، ۲۸ ارديبهشت، ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰

حضور ۱۰ تا ۱۵ درصدی دانش آموزان‌ در روز اول بازگشایی مدارس

وزیر آموزش و پرورش گفت: روز گذشته بین ۱۰ تا ۱۵ درصد دانش آموزان در سراسر کشور در مدارس حضور داشتند.

حضور ۱۰ تا ۱۵ درصدی دانش آموزان‌ در روز اول بازگشایی مدارس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در اولین نشست خبری خود بعد از شیوع کرونا با خبرنگاران، گفت: شرایط کرونا مجموعه بخش های اقتصادی فرهنگی آموزشی را متاثر کرد و با تعطیلی طولانی واحدهای آموزشی رو به رو بودیم و تلاش های متنوعی را به کار گرفتیم و مجموعه تدابیری که امکان پذیر بود به کار گرفته شد تا آموزش تعطیل نشود و تا پایان اردیبهشت مجموعه محتوای درسی ما از تلویزیون پخش می شود و بیش از ۲۷ میلیون بار محتوای دروس دانلود شده است. اما تلویزیون تعامل یکسویه است و برای انجام تکالیف و کنترل تکالیف ما سامانه شاد را راه اندازی کردیم و ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز به آن پیوستند.

وی ادامه داد: به انتهای سال تحصیلی نزدیک می شدیم و با توجه به اینکه ممکن بود کسانی به این آموزش ها دسترسی نداشتند ما توزیع بسته های یادگیری را داشتیم و در مناطق روستایی حتی زودتر آموزش های حضوری برگزار شد و در نهایت از دیروز مدارس سراسر کشور بازگشایی شد تا دانش آموزانی که نیاز به راهنمایی دارند

به گفته وی بین ۹۵ تا صد در صد معلمان و دانش آموزان بین ۱۰ تا ۱۵ درصد روز گذشته در مدرسه حضور داشتند و مدارس ضدعفونی شد و گزارشی که دیروز گرفتیم امید بخش است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره معلمان حق التدریس مدارس غیردولتی گفت: معلمان در مدارس غیردولتی تحت حمایت ما هستند و اگر تاخیری در پرداخت حقوق آنها باشد رسیدگی می شود. ما در ازای خدماتی که موسسین مدارس غیردولتی قرار است ارائه دهند خدماتی را در نظر گرفتیم و اگر حقوق پرسنل را پرداخت کنند از وام کم بهره می توانند بهره ببرند.

وی ادامه داد: کمتر از ۱۵ درصد مدارس ما غیردولتی است و قطعاً به خاطر این مدارس نبود که مدارس بازگشایی شدند.

وزیر آموزش و پرورش درباره زیرساخت های آموزش مجازی در کشور و هشدار پلیس فتا درباره حضور دانش آموزان در فضای مجازی توضیح داد: ما با بحرانی مواجه شدیم که ماموریت آموزش و پرورش در معرض خطر قرار گرفت. روش های بدون مناقشه نداریم. ما باید تلاش می کردیم برای مخاطرات این مساله. خانواده ها باید کمک کنند. شبکه شاد انحصاری برای آموزش و پرورش است.

حاجی میرزایی گفت: روش هایی که استفاده کردیم در کشورهای دیگر بهره برده می شود. ما این ماموریت را داشتیم به سمت آموزش های الکترونیکی برویم. طبیعی است جایگزین آموزش های حضوری نمی شود. پس از بازگشایی مدارس این ظرفیت ها مکمل استفاده می شود. شبکه شاد گسترده تر از شبکه تعاملی سیناست و امکانات بیشتری دارد.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش دیگری گفت: شرایط جدید مجموعه تعادل های موجود را با مشکل مواجه کرد. در بحث هدایت تحصیلی آزمون رغبت سنجی اخذ شده و مطابق سال های گذشته پیگیری می شود.

وی بیان کرد: درباره ثبت نام دانش آموزان ستاد ثبت نام تشکیل شده و راهنمایی ها و توصیه های لازم انجام شده است. معاون آموزش ابتدایی مسئول ثبت نام هستند.

به گفته وی هر مدرسه‌ای که دریافتی از اولیای دانش آموزان داشته بخشیش به خاطر خدمات آموزشی است و آن بخش هایی که برای فوق برنامه بوده باید برگردانده شود و تمام ادارات ما در سراسر کشور موظف هستند به ابهامات پاسخ دهند و همچنین هزینه در خصوص سرویس مدارس باید پولش برگردانده شود.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز يكشنبه، 26 فروردين، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!