حضور کیم جونگ اون در یک مراسم رسمی

تلویزیون کره‌شمالی از حضور کیم جونگ اون در یک مراسم رسمی خبر داد.
حضور کیم جونگ اون در یک مراسم رسمی

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،کیم جونگ اون پس از سه هفته در انظار عمومی دیده شد. به گزارش تلویزیون دولتی این کشور او روز جمعه در مراسم افتتاح یک کارخانه تولید کودشیمیایی حاضر شده است. در سه هفته گذشته شایعات فراوانی درباره احتمال وخامت حال و حتی مرگ او منتشر شده بود.

تلویزیون دولتی کره شمالی روز جمعه ساعتی پس از اعلام این خبر، عکسی را نشان داد که گفت از حضور کیم جونگ اون برای قیچی کردن روبان افتتاح یک کارخانه کود شیمیایی تهیه شده و همزمان تاکید کرد که با ورود رهبر کره شمالی به این مراسم حاضران "شور و شعف خاصی " از خود نشان داده‌اند.

شایعات درباره وضعیت جسمی رهبر کره‌شمالی از آنجا قوت گرفت که کیم جونگ-اون در مراسم رسمی بزرگداشت سالروز تولد پدر بزرگش در روز ۱۵ آوریل غایب بوده و این غیبت به شایعه‌ها دامن زد. او از ۱۲ آوریل به این سو دیده نشده بود.

پس از آن گزارش شد هیاتی شامل اعضای بلندپایه دپارتمان بین‌المللی حزب کمونیست چین که زیر نظر کمیته مرکزی حزب فعالیت می‌کند،پنجشنبه هفته گذشته از پکن به کره شمالی سفر کرده است. این نهاد در چین، مسئول تنظیم روابط با کره‌شمالی است.

یک سایت خبری مستقر در سئول، پایتخت کره جنوبی هم روز ۱۲ آوریل در گزارشی به نقل از یک منبع بی‌نام در کره شمالی از بهبودی حال رهبر کره شمالی پس از انجام عمل جراجی قلبی عروقی خبر داده بود با این حال، ظاهر نشدن او در انظار عمومی طی ۲۰ روز گذشته، گمانه‌زنی‌های فراوانی را دامن زده بود.

امتیاز 3.71/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه