پنجشنبه، 6 مهر، 1402 | Thursday 28th of September 2023
۰۴:۲۶
سلامت - کد خبر : 1045
دوشنبه، ۲۰ آبان، ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰

حجت الاسلام ارجمند: پول می دهند، نشان سیب سلامت می گیرند

برای مبارزه با سرطان 10 هزار میلیارد تومان خرج می کنیم در حالی که با صرف بخشی از این مبلغ در حوزه سلامت محصولات کشاورزی از بروز بسیاری از موارد سرطان در آینده جلوگیری می شود.

حجت الاسلام ارجمند: پول می دهند، نشان سیب سلامت می گیرند

حجت الاسلام ارجمند نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان البرزگفت: بسیاری از بیماری ها ساخته شرکت های داروسازی غربی هستند. آنها بخاطر منافع مادی بیماری را ایجاد کرده سپس اقدام به تولید داروی درمان بیماری و فروش آن می کنند.

به گزارش پایگاه خبری ایران زمین، همایش ملی حکمرانی با موضوع تهدیدات نوین بیولوژیک وبیوتروریسم امروز در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد.

حجت الاسلام ارجمند نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان البرز یکی از سخنرانان این همایش بود. وی گفت: نهادهای بین المللی در دهه های اخیر جای امپراطوری های گذشته را گرفته اند. در ایران نیز عمده فعالیت ها در حوزه سلامت زیرنظر همین نهادهای بین المللی انجام می شوند. درکل دنیا 5 هزار نهاد که سلامت انسانها را به نوعی کنترل می کنند، وجود دارند. تمامی کشورها درخصوص بهداشت و سلامت مجبور به تبعیت از این نهادها هستند که هدفشان شفا دادن بیماران نیست بلکه بدنبال کسب سود بیشتر هستند برای همین می بینیم که داروهای کنترل بیماری هایی مانند ام اس یا دیابت تولید می شوند کسی به  فکر کشف و تولید دارویی برای ریشه کن کردن آنها نیست. امروزه فرقی میان ناتو و سازمان بهداشت جهانی در حقیقت وجود ندارد.شکل کارشان فرق دارد ولی هردو ابزار کشورهای استعمارگر بوده و هدفشان توطئه در دیگر کشورهاست.

وی افزود: در کشور خودمان هیچ نوع حمایتی از طب اسلامی و سنتی نشده و نظام بیمه نیز آنها را پوشش نمی دهد. ولی طب و علمی که متعلق به کشورهای غربی است مورد توجه قرار می گیرد.

پول می دهند، نشان سیب سلامت می گیرند

نماینده ولی فقیه ادامه داد: اقتصاد و سود دهی اولین ویژگی های مهم حتی در تولید دارو هستند. سلامت یک محصول با دادن پول مشخص شده و نشان سیب سلامت به محصولاتی که هزینه آن را پرداخت کنند اعطا می شود. وقتی محصولی که صادر کرده ایم برگشت می خورد به عدم سلامت آن پی می بریم . برای مبارزه با سرطان 10 هزار میلیارد تومان خرج می کنیم در حالی که با صرف بخشی از این مبلغ در حوزه سلامت محصولات کشاورزی از بروز بسیاری از موارد سرطان در آینده جلوگیری می شود.

وی افزود: در قرآن آمده، افرادی خواهند خواست که کشاورزی، محیط زیست و نسل مسلمانان را نابود کنند و ما در شرایط فعلی با چنین مواردی روبه رو شده ایم. در ایران سه دوره قحطی شدید رخ داده ودر حدود 16 میلیون نفر جان خود را از دست داده اند اما هرگز به آنها اشاره ای نشده ولی هولو کاست همیشه مورد بحث قرار می گیرد اگر هم کسی منکر آن شود بدترین برخوردها با وی می شود.

حجت الاسلام ارجمند گفت: بحث کنترل جمعیت در سال های قبل از انقلاب وجود نداشت زیرا خطری برای آنها محسوب نمی شدیم ولی نظام سرمایه داری از سال 1365 بدنبال کنترل جمعیت ایران افتاد . کم شدن زاد ولد در ایران در آینده سبب می شود پیر ترین جمعیت جهان را داشته باشیم. محصولات ترا ریخته که اثرات جانبی زیادی دارند و حتی منجر به ناباروری می شوند سالهاست بدون نظارت و محدودیت وارد کشورمان می شود. در خصوص همین همایش هم عده ای که علاقه به مطرح شدن این موارد ندارند، حتی با تهدید و اینکه شکایت خواهند کرد، خواستند مانع برگزاری آن بشوند ولی ما توجهی نکردیم.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سلامت
پربیننده‌ترین اخبار سلامت
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز پنجشنبه، 6 مهر، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!