جهش ویروس کرونا از شایعه تا واقعیت

صحبت درباره جهش ویروس کرونا اشتباه است. این ویروس همانی است که در شروع وجود داشت و فقط به مرور زمان علایم بیشتر خودنمایی می کند.
جهش ویروس کرونا از شایعه تا واقعیت

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین  به نقل از رادیو گفتگو، دکتر حسن ابوالقاسمی با بیان اینکه تحقیقات تنها راه پاسخ دادن به سوالات در مورد ویروس ناشناخته کرونا است، عنوان کرد: تحقیقات نیاز به تسهیل در امور دارد و در خصوص کرونا و در هنگام شیوع این اپیدمی، این مهم انجام شد. 

او درباره تغییرات علائم بیماری در بعضی از بیماران اظهار داشت: کماکان همه علائمی که در بیماران مبتلا به کرونا رؤیت می‌شود همان‌هایی هستند که از قبل می‌شناختیم؛ در واقع شایع‌ترین علائم سرفه، تنگی تنفس و تب نه چندان بالا هستند اما به مرور زمان علائم بیشتری مانند اختلال بویایی و دردهای عضلانی نمایان شد. دردهای عضلانی در برخی از بیماران حتی چندین روز قبل از علائم اصلی بروز پیدا می‌کند.

ابوالقاسمی ضمن اشاره به سخنانی که این روزها در مورد جهش یافتن ویورس کرونای جدید که با نام علمی کووید_19 شناخته می‌شود، گفت: صحبت درباره جهش ویروس کرونا اشتباه است بلکه این ویروس همانی است که در شروع وجود داشت و فقط به مرور زمان علائم بیشتر خودنمایی می‌کند که علائم گوارشی نیز از همین موارد است.

او در ادامه با تاکید بر این مطلب در زمان بحران انجام ردیف‌های کاری باید تسهیل شود، مثل مجوز اجرای پلاسمادرمانی که یکی دو روزه آماده شد، بیان داشت: همه درمان‌ها در مرحله تحقیق است و هیچ‌کس نمی‌تواند به صورت قاطع درباره اثرات یک شیوه درمانی صحبت کند. البته در مورد پلاسما درمانی یک منطق وجود دارد؛ در پلاسمای فردی که بهبود پیدا کرده است، پادتن بیماری وجود دارد و این پادتن، حداقل در فردی که بیماری در او فعال است می‌تواند ویروس را از بین ببرد.

ازآنجاکه ویروس کووید-19 یک ویروس نوظهور است که دانسته‌های بشری در مورد آن بسیار کم است، لذا، هر روز مطالب جدیدی در مورد آن کشف شده و به اطلاع عموم می‌رسد، این مسئله موجب شده برخی این گمان را داشته باشند که ویروس جهش یافته است.

امتیاز 4.42/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه