جهان برای سونامی دوم و سوم کرونا آماده می شود

سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد که جهان باید برای مواجهه با موج دوم و سوم ویروس کرونا آمادگی داشته باشد.

جهان برای سونامی دوم و سوم کرونا آماده می شود

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، کووید-19 ویروس نوظهوری است که توانسته جان افراد بسیاری را در سراسر دنیا بگیرد و بسیاری دیگر را مبتلا کند. به دلیل ناشناخته بودن این ویروس اطلاعات انسان در مورد آن بسیار اندک است و تقریباً هیچ راهی جز رعایت اصول بهداشتی برای مهار این ویروس در دست نیست.

اگرچه در گوشه گوشه دنیا محققان با حداکثر توان در جستجوی یافتن دارویی برای مداوا یا پیشگیری از ابتلای انسان به کووید 19 هستند با این‌حال هنوز هیچ دارویی به مرحله تولید انبوه نرسیده است و این زنگ خطری است برای دولت‌ها تا در برابر این ویروس با اتخاذ تصمیمات به‌جا، از جان شهروندان خود محافظت کنند.

در همین راستا، سازمان جهانی بهداشت هشدار داد: تا زمانی‌که واکسن کروناویروس ساخته شود جهان باید برای مواجهه با موج دوم و سوم کووید 19 آمادگی داشته باشد.

دکتر هانس کلوگ - مسئول منطقه‌ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا - نیز گفت: به رغم نشانه‌های مثبتی که از کنترل شیوع ویروس کرونا در اروپا مشاهده شده، کشورهای این منطقه همچنان درگیر بیماری کووید-۱۹ هستند همچنین و به نظر نمی‌آید که این بیماری مرگبار به‌زودی از بین برود.

وی افزود: آنچه که در بسیاری از کشورها به‌طور شفاف قابل مشاهده است سرعت شیوع ویروس کرونای جدید است به گونه‌ای که در کشورهایی با بهترین سیستم خدمات درمانی و مراقبتی هم این ویروس به بحران تبدیل شده است.

در برخی از کشورهای اروپایی مقامات تصمیم گرفته‌اند تا بخشی از محدودیت‌های اعمال شده به منظور مهار کروناویروس برداشته شود و به مغازه‌ها اجازه فعالیت داده شده است و افراد می‌توانند از خانه‌های خود خارج شوند.

هانس کلوگ گفت:  ضروری است کشورها برای رویارویی با موج دوم و سوم شیوع کووید 19 پس از اوج‌گیری موج اول آمادگی لازم را داشته باشند. همچنین درصورت پایان یافتن موج اول موضوع کلیدی کسب آمادگی لازم برای مقابله با موج دوم و سوم به ویژه در صورت عدم تولید واکسن است.

در حال ظاهر گستردگی این بیماری چنان است که از آن به عنوان بزرگترین بحران انسان در عصر حاضر یاد می‌شود.

امتیاز 3.38/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه