يكشنبه، 10 مرداد، 1400 | Sunday 1st of August 2021
۰۲:۴۷
دولت - کد خبر : 10786
چهارشنبه، ۱۶ تير، ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۷

جهانگیری در واکنش به مشکلات برق و بهداشت ؛ وزرای مربوطه باید پاسخگو باشند

مهمترین کار وزارت نیرو در مقطع فعلی، مدیریت کردن این مساله است

جهانگیری در واکنش به مشکلات برق و بهداشت ؛ وزرای مربوطه باید پاسخگو باشند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین ، معاون اول رئیس جمهور در حاشیه جلسه امروز (16 تیر ماه) هیئت دولت در جمع خبرنگاران حاضر شد.

اسحاق جهانگیری درباره ماموریت رییس جمهوری به او برای بررسی قطعی مکرر برق و نتيجه جلسه با مسئولان وزارت نیرو، اظهار داشت : نتیجه این جلسات به آثار آن بستگی دارد. اگر دیدید وضع بهتر شده، بدانید تصمیماتی که گرفته شده باعث این نتیجه شده است.

وی افزود: وزیر نیرو در این باره توضیح خواهد داد و با خبرنگاران صحبت می کند. باید به مردم توضیح داد چرا که برق از آن موضوعاتی است که به زندگی همه مردم ارتباط دارد و مردم هم در این زمینه حساسیت دارند. باید به شکل کامل توضیح داده شود که مسائل چیست.

جهانگیری ادامه داد: افزایش تولید برق تقریبا غیرممکن است چرا که تمام نیروگاه ها با تمام ظرفیت در حال تولید برق هستند. همچنین وضعیت سدها مهم است، به ویژه که پیش بینی می شود که در پاییز امسال وضعیت بارندگی خوب نباشد، باید با دقت به آب شرب مردم توجه کرد که با مشکل روبرو نشود. آنها از مسائلی است که دولتها باید در آن دقت داشته باشند. حجم تولید و سقف آن مشخص است مصرف در حال افزایش است و باید تلاش کرد تا جایی که مقدور است مصرف کاهش پیدا کند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به فاصله تولید و مصرف برق، گفت: مدیریت این فاصله مهمترین کاری است که وزارت نیرو باید انجام دهد تا کمبودی که وجود دارد بتواند با اعمال مدیریت در جاهای مختلف آثار اقتصادی، سیاسی و اجتماعی آن را به حداقل برسد الان مهمترین کار وزارت نیرو در مقطع فعلی، مدیریت کردن این مساله است.

جهانگیری درباره این که وزیران پاسخگو نیستند و کسی در این زمینه معذرت خواهی نکرده است، بیان کرد: در زمینه قطعی برق رییس جمهوری از مردم معذرت خواهی کرد. در زمینه برق و بهداشت حتما وزیران مربوطه توضیح می دهند، نگرانی ها در جلسات دولت گفته شده است. حتما در این روزهای آخر تاکید خواهیم کرد که وزرا بیایند و با خبرنگاران صحبت کنند و پاسخگو باشند.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار دولت
پربیننده‌ترین اخبار دولت
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز يكشنبه، 10 مرداد، 1400
چالش توسعه متوازن و بروز بحران در خوزستان؛ برسد به دست رییس جمهور منتخب!
شهریار نبوی
چالش توسعه متوازن و بروز بحران در خوزستان؛ برسد به دست رییس جمهور منتخب!

در شرایط فعلی و در آستانه استقرار دولت سیزدهم، رییس جمهور منتخب چالش سختی در مساله آب و کشاورزی فراروی خود می بیند. بحران در خوزستان زنگ خطری است که اگر از آن غفلت شود، استان های دیگر کشور نیز به زودی درگیر خواهند شد. مع الاسف، آنچه در هیاهوهای سیاسی مغفول مانده، نقش محوری وزارت جهاد کشاورزی و اهمیت بسیار زیاد آن و چالش اتخاذ سیاستهای منسجم در بخش کشاورزی است.