شنبه، 11 آذر، 1402 | Saturday 2nd of December 2023
۰۲:۵۰
ورزشی - کد خبر : 1759
چهارشنبه، ۲۵ دي، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰

جمعی از قهرمانان ملی از خدمت سربازی معاف شدند

از سوی دیگر وزارت ورزش و جوانان و سایر وزارتخانه ها به استخدام قهرمانان المپیک در وزارتخانه ها و واحدهای تربیت بدنی و مرتبط با ورزش در موسسات و شرکت های دولتی یا نهادهای وابسته به دولت مکلف شدند

جمعی از قهرمانان ملی از خدمت سربازی معاف شدند


با اعلام دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی وزارت ورزش 81 نفر از ورزشکاران قهرمان در بازی های آسیایی جاکارتا، المپیک و رقابت های جهانی از انجام خدمت سربازی معاف شدند.

 


در آبان ماه سال گذشته با موافقت فرماندهی کل قوا نفرات اول تا سوم المپیک، اول تا سوم بازی های آسیایی و اول تا سوم رقابت های جهانی از انجام خدمت سربازی معاف شدند. همچنین 35 نفر از ورزشکاران در قالب طرح های سرباز قهرمان به صورت امریه در فدراسیون های ورزشی دوره ضرورت مقدس سربازی را طی می کنند. در دی ماه سال 1391 نمایندگان مجلس کلیات طرح اصلاح قانون سرباز قهرمان را مورد بررسی قرار داده و با 149 رای موافق به تصویت رساندند. بر اساس این مصوبه قانون سرباز قهرمان مصوب 13 اسفند ماه 1376 اصلاح و همچنین عبارت وزارت ورزش و جوانان به جای سازمان تربیت بدنی جایگزین شد، طی این قانون ورزشکاران اول تا سوم المپیک و اول تا سوم آسیایی با موافقت ستاد کل نیروهای مسلح و رعایت ماده واحده قانون سرباز معلم بعد از اتمام دوره آموزش نظامی از انجام دوره ضرورت معاف می شوند.


از سوی دیگر وزارت ورزش و جوانان و سایر وزارتخانه ها به استخدام قهرمانان المپیک در وزارتخانه ها و واحدهای تربیت بدنی و مرتبط با ورزش در موسسات و شرکت های دولتی یا نهادهای وابسته به دولت مکلف شدند. پیش از این از سوی مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون های ورزشی اعلام شده بود تنها 29 نفر از ورزشکاران مدال آور بازی های آسیایی جاکارتا مشمول قانون معافیت سربازی شده اند و مقدمات معافیت آنان آغاز شده است و به زودی کارت معافیت صادر خواهد شد.

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار ورزشی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز شنبه، 11 آذر، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!