دوشنبه، 7 خرداد، 1403 | Monday 27th of May 2024
۰۱:۰۳
سلامت - کد خبر : 2518
يكشنبه، ۱۱ اسفند، ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

جلسه کمیته فنی و عملیات قرارگاه مدیریت بیماری کووید 19 تشکیل شد

به گفته رئیس سازمان اورژانس کشور تجهیزات موردنیاز اورژانس و بیمارستان‌هایی که به بیماری ویروس کووید 19 اختصاص یافته اند کاملا تامین بوده و مشکلی وجود ندارد.

جلسه کمیته فنی و عملیات قرارگاه مدیریت بیماری کووید 19 تشکیل شد

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین  به نقل از ایرنا، جلسه کمیته فنی و عملیات قرارگاه مدیریت بیماری کووید 19 عصر امروزبرای بررسی و ضعیت بیمارستان ها و امکانات و تجهیزات مورد نیاز در این بیماری، تشکیل شد.

 پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشوردر خصوص این جلسه  گفت: تجهیزات موردنیاز اورژانس و بیمارستان‌هایی که به این بیماری اختصاص یافته اند کاملا تامین بوده و مشکلی وجود ندارد.

وی افزود: به تعداد کافی آمبولانس آورژانس در دسترس داریم و تمام نیروهای بخش اورژانس بیمارستان ها 24 ساعته در حالت آماده باش کامل هستند و قادر هستیم هر موردی را تحت کنترل در آورده و پوشش دهیم.از بابت تجهیزات و امکانات لازم و لباس نیز هیچ مشکلی نداریم.

رئیس سازمان اورژانس کشورتصریح کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا  تمامی تمهیدات لازم در نظر گرفته شده و منابع مالی آنها نیزتامین شده است.  پرسنل اورژانس تمامی مراکز برای مقابله با ویروس کووید 19کاملا مجهز هستند.

کولیوند گفت: ۸۰ درصد ازمبتلایان به بیماری ویروس کووید 19 با ماندن در منزل و رعایت کامل موارد لازم بهبودی خواهند یافت و تنها در20درصد از  مواقع این بیماران نیاز به بستری شدن در بیمارستان ها دارند. درحال حاضر نیز تعداد قابل توجهی از بیماران بهبودی پیدا کرده و از بیمارستن مرخص شده اند.

وی  افزود: تمامی تیم های عملیاتی ویژه در سطح کشور همچنان فعال هستند. آمبولانس های ویژهای هم که برای انتقال بیماران کرونا اختصاص یافته اند، فعال بوده وتا به حال هیچ گونه مشکلی درارتباط با عملکرد اورژانس به وجود نیامده است.

رئیس سازمان اورژانس کشورگفت: علاوه بر خدماتی که قبلا به مردم ارائه می شد، خطوط ویژه ای نیز برای پاسخگویی در باره ویروس کرونا در حال ارائه خدمات به مردم هستند. اگر مردم درخصوص کرونا ویروس سوالی داشتند می توانند با 190 تماس بگیرند. اگر علائمی مانند تب، سرفه و تنگی نفس را در خود مشاهده کردند، سریعا با ۱۱۵ تماس بگیرند تا به وسیله آمبولانس های ویژه به نزدیک ترین بیمارستان  اختصاص یافته به این بیماری منتقل شوند.

کولیوند افزود: باز هم تاکید میکنم که مردم باید از انجام سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند.

 

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سلامت
پربیننده‌ترین اخبار سلامت
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 7 خرداد، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!