شنبه، 8 مهر، 1402 | Saturday 30th of September 2023
۲۰:۲۹
سیاست - کد خبر : 2476
شنبه، ۱۰ اسفند، ۱۳۹۸ - ۵:۰۰

جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا به ریاست معاون اول رئیس جمهور

تامین ماسک و تجهیزات پزشکی مورد نیاز مردم در دستور کار همه دستگاه‌ها باشد.

جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا به ریاست معاون اول رئیس جمهور

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ایران زمین،جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا  به ریاست معاون اول رئیس جمهور در محل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

دکتر  جهانگیری در این جلسه با اشاره به پیام مقام معظم رهبری خطاب به جامعه پزشکی و پرستاری کشور، گفت: همه ما باید قدردان نیروهای زحمتکش و خدوم بخش پزشکی و درمانی کشور باشیم که در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا قرار دارند. 

دکتر جهانگیری ادامه داد: جامعه پزشکی با از خودگذشتگی تلاش دارند تا این بیماری را در کشور ریشه کن کنند و به فضل الهی و با همکاری مردم از این بحران عبور خواهیم کرد.

وی با اشاره به وجود سناریوهای مختلف درباره ابعاد و شیوع بیماری کرونا، بر همکاری همه دستگاه ها با یکدیگر جهت پیشبرد طرح های ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد و خواستار برنامه ریزی برای ارایه آموزش های همگانی به عموم مردم و نیز آموزش های اولیه به بخش هایی از نیروهای مسلح و استفاده از همه امکانات بیمارستانی کشور برای مقابله و ریشه کنی بیماری کرونا شد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه دولت در تامین داروهای مورد نیاز مردم هیچ مضایقه ای ندارد اظهار داشت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با کمک همه واحدهای تولیدکننده تلاش کنند تا هرچه سریع تر مشکل تامین ماسک و تجهیزات مورد نیاز بخش پزشکی کشور برطرف شود.

دکتر جهانگیری با بیان اینکه دولت با تمام ظرفیت در کنار مردم و جامعه پزشکی کشور است بر محافظت از کادر پزشکی و کسانی که در خط مقدم مقابله با این بیماری هستند تاکید کرد و گفت: موضوع ویروس کرونا موضوع جدی و اصلی کشور است که باید با رویکردی تهاجمی و برنامه ریزی دقیق هر روز از مبتلا شدن مردم به این بیماری پیشگیری کنیم و نیز از تعداد مبتلایان به این بیماری بکاهیم.

معاون اول رئیس جمهور از استانداران کشور به ویژه استانداران تهران، قم و گیلان که در جلسه امروز گزارشی از وضعیت شیوع بیماری در آنها ارایه شد خواست تا با روحیه بالا فرماندهی اوضاع را در دست داشته باشند زیرا ما باید در مبارزه با این بیماری پیروز شویم و راهی جز این نداریم.

دکتر جهانگیری ادامه داد: همه مدیران کشور مکلف هستند تا تصمیمات ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا را اجرا کنند و ستاد نیز باید با پیش بینی و استناد به نظرات کارشناسی، تصمیمات مقتضی را اتخاذ و در ارتباط کامل با مردم اطلاع رسانی و اطمینان بخشی کند. 

معاون اول رئیس جمهور بر تشکیل کمیته های مختلف در ستاد برای تدوین نقشه راه مقابله با کرونا یادآور شد: محوریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارایه آمار مربوط به مبتلایان و جانباختگان باید پذیرفته شود.

در این جلسه که وزرای فرهنگ و آموزش عالی، آموزش و پرورش، راه و شهرسازی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، دفاع، پشتیبانی و نیروهای مسلح، سخنگوی دولت، شهردار تهران، رئیس سازمان حج و زیارت و سایر مسئولان کشوری و لشکری حضور داشتند؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشکر از پیام محبت آمیز و دلگرم کننده رهبر معظم انقلاب که خستگی را از همکاران بخش پزشکی و پرستاری کشور زدود، از همدلی و وفاق بسیار خوب میان دستگاه ها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: بسیاری از کشورهای جهان با این بیماری درگیر شدند و ایران نیز اکنون در شرایط شیب تند مبتلایان قرار دارد که امیدواریم به تدریج از اوج این بحران عبور کنیم.

وی بر برنامه ریزی برای بکارگیری از توان نیروهای پرستاری غیرشاغل و حمایت و تشویق از کادرهای پزشکی و درمانی تاکید کرد و از ایجاد ۲۲ آزمایشگاه جدید، ارایه آموزش های عمومی، تهیه و تامین دارو، ماسک و تجهیزات پزشکی، آماده سازی و افزایش تخت های بیمارستانی خبر داد و گفت: تلاش خواهیم کرد با مدیریت صحیح به سرعت این بیماری را مهار کنیم.

در این جلسه استانداران قم و گیلان و نیز رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان و قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی قم به صورت ویدئو کنفرانس به طور جداگانه آخرین گزارش ها از تعداد مبتلایان، جانباختگان، اقدامات انجام شده، نیازها و مطالبات استان ارایه و خواستار عزم ملی و همکاری همگانی برای مقابله با این بیماری شدند. 

وزیر راه و شهرسازی در این جلسه با اشاره به کنترل های لازم و اجرای توافق نامه های ابلاغی از سوی ستاد در حوزه خدمات مسافری و ورود و خروج به کشور گفت: با برنامه ریزی و همکاری وزارت امور خارجه و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تلاش هستیم تا شهروندان ایرانی که در خارج از کشور هستند را با رعایت مسائل ایمنی به کشور بازگردانیم.

وزیر دفاع، پشتیبانی و نیروهای مسلح نیز در این جلسه با اعلام آمادگی این وزارتخانه در جهت برپایی بیمارستان های سیار، تولید ماسک و کیت های تشخیص ویروس، ساخت برانکارد، تخت و آمبولانس ایزوله گفت: نیروهای مسلح آماده هستند تا در حوزه نیروی انسانی نیز به بخش درمانی کشور کمک کنند .

وزیر آموزش و پرورش نیز با اشاره به تجربه کشورهای دیگر در مقابله با کرونا بر آگاهی و اطمینان بخشی به جامعه، شفافیت و پاسخگویی دقیق تاکید کرد و گفت: تعطیلی مدارس با نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مردم اعلام خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز با اشاره به رایگان شدن تماس با سامانه ۴۰۳۰ گفت: درگاه اینترنتی با هدف تشخیص و پایش و پاسخگویی به مردم اعلام آمادگی کردند.

رئیس سازمان حج و زیارت به تعطیلی اعزام زائران نوروزی به عتبات عالیات در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: ثبت نام حج تنها به شکل الکترونیک و بدون حضور مردم انجام می شود. 

معاون دادستان کل کشور و نماینده نیروی انتظامی نیز از کشفیات تجهیزات پزشکی و لوازم بهداشتی و برخورد با احتکارکنندگان در این زمینه خبر دادند.

در این جلسه در خصوص تردد در مرزها، ایجاد فضاهای بیمارستانی، تولید ماسک و تجهیزات پزشکی، اقلام مکشوفه، تعطیلی مدارس، ساعت کار کارمندان و دورکاری کارمندان پرریسک، تولید شوینده ها، کاهش سفرهای بین شهری، بحث و تبادل نظر شد که مصوبات آن از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام خواهد شد.

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار سیاست
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز شنبه، 8 مهر، 1402
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!