گزیده اخبار :

جشنواره «کن» زیر بار اجرای آنلاین نرفت

«تیری فرمو» ‌مدیر جشنواره فیلم «کن» اعلام کرد با وجود شیوع ویروس «کرونا»‌ اگر این جشنواره نتواند به صورت یک رویداد فیزیکی برگزار شود،‌ رویه برگزاری به صورت آنلاین و مجازی را پیش نخواهد گرفت.
جشنواره «کن» زیر بار اجرای آنلاین نرفت

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، پس از شیوع ویروس کووید_19 در سراسر جهان بسیاری از جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی، ورزشی و هنری لغو شده یا با تاخیر اجرا خواهند شد. جشنوراه کن نیز بی‌شک به دور از تاثیر این پاندمی که اکنون اولین بحران دنیا محسوب می‌شود، نخواهد بود. پس از پرسش‌ها و ابهاماتی که پیرامون زمان برگزاری این جشنواره شگل گرفت، سرانجام تیری فرمو نظر خود را در این رابطه بیان کرد.

«تیری فرمو» ‌مدیر جشنواره فیلم کن در گفتگو با مطبوعات ضمن تاکید بر این مطلب که کارگردانان با این امید فیلم‌هایشان را می‌سازند تا در صفحه بزرگ سینما نمایش داده شود و در مکان‌هایی همچون جشنواره با سایر مردم به اشتراک گذاشته شوند نه‌ اینکه درنهایت سر از گوشی‌های موبایل دربیاورند، بیان داشت: روح،‌ تاریخچه و کارایی جشنواره کن به صورتی نیست که بتواند با این روش(برگزاری مجازی) منطبق باشد. جشنواره دیجیتالی چیست؟ یک رقابت دیجیتالی؟...  تماشای فیلم‌های «وس اندرسون» و«پائول ورهوفن» در صفحه کامپیوتر؟  تجربه تماشای «تاپ گان ۲»‌ یا انیمیشن پیکسار «روح» در محلی به جز سالن سینما؟ تاریخ اکران این فیلم‌ها به تاخیر افتاده تا در صفحه بزرگ سینما به نمایش داده شوند؛‌ چرا ما باید بخواهیم آن‌ها را پیش از این رویداد در یک دستگاه دیجیتالی نمایش دهیم؟»

مسوولان برگزاری این جشنواره پس از هفته‌ها تفکر در نهایت برگزاری این رویداد را در نوزدهم «مارس» به تعویق انداختند. این جشنواره قرار بود از ۱۲ تا ۲۳ ماه «می»‌ برگزار شود،‌ اما ممکن است به اواخر «ژوئن»‌ یا اوایل «جولای»‌ موکول شود.

امتیاز 3.15/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه