جدیدترین اثر بنکسی در دوران قرنطینه

بنکسی هنرمند ناشناس هنر نقاشی خیابانی در دوران قرنطینه خانگی آخرین گرافیتی خود را خلق کرده است.
جدیدترین اثر بنکسی در دوران قرنطینه

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، بنکسی (Banksy) هنرمند ناشناس هنر نقاشی خیابانی در دوران قرنطینه خانگی آخرین گرافیتی خود را در سرویس بهداشتی خانه‌اش خلق کرده است.

او در صفحه اینستاگرام خود تصویری از آخرین گرافیتی خود را منتشر کرده است. در این تصویر هم باز موتیف‌های (عناصر تکرار شونده در اثر) همیشگی او، مثل موش‌ها دیده می‌شوند.

بنکسی یکی از هنرمندان هنر خیابانی است و در گرافیتی‌هایش از تکنیک گرده‌بردار استفاده می‌کند. او که به صورت ناشناس در انگلستان زندگی می‌کند، هرگز هویت واقعی خود را فاش نکرده است. البته گمانه‌هایی وجود دارد که بنکسی واقعی چه شخصی است.

او با واکنش نشان دادن به وقایع اطراف مبدل به یک اکتیویست شده است. اکتیویسم یا کنشگری شامل فعالیت‌های مختلف در حوزه‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، محیط‌زیست و... می‌شود. این فعالت‌ها با هدف ایجاد تعادل یا جلوگیری از یک رویداد یا بهبود بخشیدن به شرایطی خاص در حوزه‌های مختلف، انجام می‌شود. بنکسی که همواره دیدگاه‌های خود را در لفافه‌ای از طنز بیان می‌کند می‌گوید: «گاهی وضع موجود جهان اونقدر حالمو بد می‌کنه که نمی‌تونم بقیه پای سیبمو بخورم.» و معتقد است: «برای اینکه جهان را به‌جایی بهتر تبدیل کرد باید در آن مداخله کرد و چوب لای چرخش گذاشت.»

گرافیتی به‌عنوان یکی از شیوه‌های هنری مدرن با خرده فرهنگ‌های معترض، به‌ویژه جوانان جامعه پیوند دارد. با بررسی تاریخ گرافیکی، می‌توان این نکته را دریافت که این هنر همواره برای اعتراض به ساختارهای جامعه مورد استفاده قرار گرفته است. اکثر هنرمندان سنتی و کلاسیک از اینکه گرافیتی را هنر خطاب کنند، ابا دارند. 

امتیاز 3/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه