گزیده اخبار :

جانفشانی های کادر درمان فیلم مستند می شود

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران،: اسناد ماندگار حماسه ها مدافعان سلامت باید محفوظ بماند تا به عنوان نمادی از یک اقدام بزرگ ملی به تصویر کشیده شود.
جانفشانی های کادر درمان فیلم مستند می شود

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین، علیرضا زالی، روز دوشنبه در دیدار با معاونان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، افزود: بالاترین آمار، مراجعین، بستری در بخش عادی، بستری در بخش مراقبت ویژه و میزان ارائه خدمات در حوزه بهداشت و درمان متعلق به استان تهران بود که در این زمینه رکورد دست نیافتنی برای بخش بهداشت و درمان استان حاصل شد.
وی ضمن تشکر ویژه از اعضای ستاد و تمامی پرسنلی که در خطر مقدم درمان و بهداشت فعالیت کردند، ادامه داد: نیروهای مجموعه های دانشگاهی در حوزه بهداشت و درمان انصافاً حماسه ساز بودند. روسای بیمارستان‌ها نیز بسیار زحمت کشیدند و بدون حمایت ویژه در خط مقدم حضور داشتند.
زالی اضمن اشاره به جانفشانی‌های کادر درمان، بیان کرد: مسئولان و کادر بهداشتی هم بسیار خوب عمل کردند و در حوزه بهداشت محیط و غربالگری اقدامات ویژه ای انجام دادند که باید مستند سازی شود. اسناد ماندگار این حماسه ها در هر دانشگاهی باید محفوظ بماند تا به عنوان نمادی از یک اقدام بزرگ ملی به تصویر کشیده شود.
او از نزدیک شدن آمار ابتلا به کووید -۱۹ در تهران به حالت کفه ای خبر داد و گفت: البته هنوز تعداد قابل توجهی بیمار در بخش های عادی و ویژه بستری هستند. همچنین تعداد مراجعین هم در بخش درمان و هم بهداشت، عدد قابل توجهی در روز را نشان می دهد و هنوز در تهران شرایط متفاوت تر از استان های دیگر است.
به گفته زالی، تهران هنوز در تب و تاب اپیدمی است و ممکن است شرایط متفاوتی در روزهای آینده در استان حاکم شود.
با شیوع ویروس کووید_19 کادر درمان در همه کشورها جانفشانی کرده و در خط مقدم مبارزه علیه کرونا به حفاظت از جان انسان‌ها مبادرت ورزیدند. این در حالی است که کووید_19 قدرت سرایت بسیار بالایی دارد و به همین دلیل ظرف مدت کوتاهی سراسر دنیا را تحت سلطه خویش درآورده است.
علی‌رغم تلاش محققان و حمایت مالی از ایشان تاکنون هیچ دارو و واکسنی برای مقابله با ویروس کرونای جدید به تایید نهادهای مربوطه درنیامده است.

امتیاز 3.18/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه