شنبه، 1 ارديبهشت، 1403 | Saturday 20th of April 2024
۱۵:۰۴
اجتماعی - کد خبر : 1237
يكشنبه، ۱۷ آذر، ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰

ثبت اطلاعات تمامی کارکنان دستگاه های اجرایی دولتی در سامانه کارمند ایران

کلیه دستگاه های اجرایی که از بودجه عمومی استفاده می کنند، موظف شدند تا اطلاعات کلیه کارکنانشان را در سامانه کارمند ایران ثبت کنند.

ثبت اطلاعات تمامی کارکنان دستگاه های اجرایی دولتی در سامانه کارمند ایران

در بودجه سال 1399 به ساماندهی نیروی انسانی و کارکنان دولت در بند الف تبصره 21 اشاره شده است. در این تبصره کلیه دستگاه های اجرایی که از بودجه عمومی استفاده می کنند، موظف شدند تا اطلاعات کلیه کارکنانشان را در سامانه کارمند ایران ثبت کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ایران زمین و به نقل از ایرنا، بر اساس تبصره 21 در لایحه بودجه سال 1399 که توسط رئیس جمهور به مجلس ارائه شد، کلیه دستگاه های اجرایی موظف شدند تا اطلاعات مربوط به تمامی کارکنان اعم از رسمی، پیمانی و قرارداد کار معین و کارگری را تا روز30 اردیبهشت ماه 1399در سامانه کارمند ایران ثبت کنند و از اول تیرماه1399 براساس اطلاعات ثبت شده در سامانه کارمند، اعتبار لازم به دستگاه های اجرایی اختصاص خواهد یافت.

در ادامه این تبصره قید شده که از ابتدای خرداد 1399 هرگونه پرداخت مستقیم و مستمر از محل اعتبارات هزینه‌ای به سایر کارکنان دستگاه‌های اجرایی، در صورتی انجام خواهد شد که اطلاعات آنان در سامانه کارمند ایران ثبت شده باشد. این پرداخت از محل اعتبارات اختصاص یافته به دستگاه اجرایی ذیربط توسط خزانه داری کل کشور انجام  خواهد شد.

در تبصره 21 بصراحت تاکید شده که ثبت این اطلاعات، حق استخدام و بکار گیری اشخاص جدید را برای دستگاه اجرایی مذکور ایجاد نمی کند.

استخدام کارکنان جدید در سال 99 فقط با مجوز سازمان اداری و استخدامی کشور و تایید سازمان برنامه و بودجه کشور انجام خواهد شد

تبصره 21 در بندی دیگر شرایط و ضوابط استخدام کارکنان جدید توسط دستگاه های اجرایی دولتی را بیان می کند. براساس این بند، استخدام و بکارگیری نیروی انسانی جدید در سال 1399موقوف الاجراشده و هر گونه استخدام در تمامی دستگاههای دولتی تنها با مجوز صادرشده از طرف سازمان اداری و استخدامی کشور و تایید سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر پیش بینی مالی در قانون امکان پذیر خواهد بود.

در صورت تصویب این قانون، دستورالعمل اجرایی بند مذکور حداکثر ظرف یک  ماه پس از تصویب  با همکاری سازمان های مذکور تهیه خواهد شد.

تمامی دستگاه های اجرایی که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می کنند موظف هستند فهرست افراد تحت پوشش خودشان را هر ماه به خزانه داری کل کشور اعلام کنند تا از محل اعتباراتی که به آن دستگاه اجرایی اختصاص  یافته، مبالغ لازم توسط خزانه داری کل به ذینفع پرداخت شود .                                          

 

ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز شنبه، 1 ارديبهشت، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!