گزیده اخبار :

تولید 400 هزار گوشی هوشمند تا پایان امسال

کشورهایی مثل عراق از مشتریان گوشی های هوشمند ایرانی هستند
تولید 400 هزار گوشی هوشمند تا پایان امسال

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از فارس، ستار هاشمی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات با بیان اینکه تا پایان سال جاری 400 هزار گوشی هوشمند در کشور تولید خواهد شد گفت: در حال حاضر یکی از ظرفیت های بالقوه و بالفعلی که در کشور وجود دارد، طراحی و ساخت گوشی های هوشمند است، به طوری که در شرکت های داخلی در این راستا گام برداشته  و اقدام به تولید گوشی کرده اند و گوشی های تولید شده برای کشورهای خارجی نیز ارسال می شود. 
 
هدف ما کاهش نیاز جامعه به بازار خارج است
هاشمی افزود: یکی از گام های مهمی که در راستای تامین نیاز شهروندان در بازار انجام داده ایم این است که به تولید گوشی و مودم پرداخته ایم. در حال حاضر کشورهایی مثل عراق از مشتریان گوشی های هوشمند ایرانی هستند، درواقع هدف ما از ورود به تولید گوشی این است که تا جایی که می توانیم ، نیاز جامعه را به خارج از کشور برای تامین قطعات و محصولات خارجی کاهش دهیم. این درحالی است که با کمک اپراتور های داخلی یک زیست بوم طراحی کرده ایم که به شناسایی و تولیدکننده آن پرداخته و با همکاری آنها در یک برنامه مدون و با نگاه کلان پا به عرصه اقتصاد دیجیتال گذاشته ایم.
 
 
در تلاش هستیم تا شهروندان را برای خرید ترغیب کنیم
وی در پایان اظهار داشت: یکی از ویژگی های گوشی های هوشمند تولید داخل این است که با نگاه ایجابی با همکاری یکی از اپراتورها فعالیت سرویس های خط موبایل ایرانی را باندی کرده ایم ، درواقع برای اینکه بتوانیم شهروندان را برای خرید این نوع گوشی های ترغیب کنیم، بین تولیدکننده، اپراتور و سیستم بانکی درحال برقراری ارتباط هستیم تا در عرضه گوشی های تولید داخل هیچگونه مشکلی وجود نداشته باشد.
 
 

امتیاز 4.71/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه