تولید خودروی برقی که رکورد تسلا را زد؛ 600 مایل در یکبار شارژ!

این درحالی است که خودرو تسلا مدل S به ازای هربار شارژ فقط مسافتی بالغ بر 379 مایل را طی می کند.
تولید خودروی برقی که رکورد تسلا را زد؛ 600 مایل در یکبار شارژ!


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از انگجت، شرکت دایسون که در زمینه تولید خانگی برقی فعالیت می کند در ماه اکتبر سال 2019 پروژه تولید خودروی برقی را متوقف نمود. پروژه این شرکت به قدری مرموز بود که تنها تعداد اندکی از مهندسان آن نمونه واقعی خودرو را دیده بودند. اما روز گذشته، جیمز دایسون موسس این شرکت از خودروی برقی مذکور طی مصاحبه ای رونمایی کرد.


این خودرو که با نام N526 شناخته می شود توانایی جا به جایی 7 نفر را دارد، به علاوه اینکه با هربار شارژ قادر به پیمودن مسافت 600 مایلی(966 کیلومتر) می باشد. این قابلیت با بره مندی از باتری های جامد مخصوص دایسون به دست آمده است، براسا اعلام جیمز دایسون این باتری طی آزمایشی در یک شب سرد ماه فوریه رکورد مذکور را ثبت کرده است.


آزمایش باتری درحالی انجام شد که خودرو با سرعت 70 مایل بر ساعت حرکت می کرد و بخاری و رادیو آن روشن بود، این درحالی است که خودرو تسلا مدل S به ازای هربار شارژ فقط مسافتی بالغ بر 379 مایل را طی می کند.

 


خودروی برقی N526 2.6 تن وزن دارد و از جنس آلومینیوم ساخته شده است، سرعت آن در 4.8 ثانیه به 100 کیلومتر بر ساعت می رسد و بالاترین سرعت آن 125 مایل بر ساعت اعلام شده است. دست یابی به این سرعت با استفاده از دو موتور 200 کیلووات ساعتی خودرو به دست می آید، این خودرو شباهت زیادی به Range Rover دارد.
 

امتیاز 3.43/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه