گزیده اخبار :

توجه به سودآوری شرکت‌ها، راز موفقیت سهامداران

مدیر عامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس گفت: افرادی که قصد خرید و فروش مستقیم سهام را دارند، باید به رابطه سودآوری شرکت و قیمت سهام آن شرکت توجه کنند.

توجه به سودآوری شرکت‌ها، راز موفقیت سهامداران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، به نقل از صدا و سیما؛ یاسر فلاح گفت: بازار سرمایه و یا آنچه که در اصطلاح عموم به عنوان بورس شناخته می‌شود بازاری کاملا تخصصی و فنی و علمی است و با بسیاری از بازارهایی همچون خودرو، مسکن، یا حتی بازارهای غیر مولدی، چون بازار سکه و ارز که مردم در آن سرمایه گذاری می‌کنند، کاملا متفاوت است.

وی با یادآوری میزان استقبال مردم از خرید سکه و ارز در سال‌های گذشته افزود: در گذشته شاهد شکل گیری صفوف ثبت نام سکه و ارز در کنار بانک‌ها و صرافی‌ها بودیم، اما اکنون شرایط تغییر کرده و اقبال عمومی بازار سرمایه را نشانه رفته و این مایه مسرت و خوشحالی است.

فلاح خاطرنشان کرد: بورس بازاری تکنیکی است و افراد برای حضور در آن حتما باید ساز و کارها و اصول مقدماتی آن را بدانند؛ این بازار در کنار سود و بازدهی مطلوب، ریسک نیز دارد.

وی تصریح کرد: مساله حائز اهمیت این است که مسئولیت اقدامات ما در بازار سرمایه بر عهده خود ما است هر کسی که در بازار سرمایه ورود می‌کند خود مسئولیت خرید و فروش را بر عهده دارد. بنابراین با در نظر داشتن این فرض‌ها و قبول ریسک و بازدهی آن افراد می‌توانند با پس انداز وارد بازار سرمایه شوند.

فلاح تاکید کرد: آوردن سرمایه زندگی و فروختن خانه و ماشین به بازار سرمایه اشتباه است و سرمایه گذاری در این بازار باید تنها با تکیه بر پس انداز افراد انجام شود.

 

امتیاز 3.38/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه