دوشنبه، 7 خرداد، 1403 | Monday 27th of May 2024
۰۲:۰۴
اجتماعی - کد خبر : 3872
يكشنبه، ۲۱ ارديبهشت، ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰

توجه به بهره‌برداری مناسب از پایگاه‌های مدیریت بحران

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران به لزوم توجه به بهره‌برداری مناسب از پایگاه‌های پشتیبانی مدیریت بحران مناطق و لزوم اجرای مصوبه شورا تاکید کرد.

توجه به بهره‌برداری مناسب از پایگاه‌های مدیریت بحران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در صحن علنی شورای شهر تهران طی تذکری به شهرداری تهران گفت: زمین لرزه سال ۱۳۹۶ ملارد و زمین لرزه چند روز پیش دماوند؛ پهنه کانونی و تاب‌آوری زندگی ساکنان استان‌های تهران و البرز را تحت تأثیر خود قرار داد.

او افزود: بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ حدود ۳۰۰ هزار نفر در محدوده گسل مشا از دماوند تا شمیرانات زندگی می‌کنند و ساکنان روی گسل شمال تهران نیز بالغ بر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر هستند، که تاب‌آوری و پایداری زندگی شأن در برابر بحران‌ها و حوادث غیر مترقبه همچون زلزله و…مهم ترین انتظارشان از مجموعه مدیریت بحران شهر و کشور است.

فراهانی تاکید کرد: شورای اسلامی شهر تهران با درک درست این انتظار شهروندان و تصویب مصوبه «الزام شهرداری تهران به در اختیار قرار دادن پایگاه‌های پشتیبانی مدیریت بحران مناطق ۲۲ گانه به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران» گام مهمی در مسیر صیانت از حق حیات شهروندان و تاب‌آوری زندگی ساکنان تهران برداشت اما متأسفانه علی رغم گذشت بیش از چهار سال از تاریخ تصویب این مصوبه، ما شاهد بی توجهی به اجرای آن هستیم.

عضو شورای شهر تهران در ادامه گفت: اهمیت این پایگاه‌ها و لزوم بهره‌گیری از آنها در بحران‌های پیش روی شهر تهران همچون زلزله و… بر هیچکس پوشیده نیست و واقعاً تأسف‌آور است که علی رغم سه تذکر اینجانب و تذکر دیگر اعضا محترم شورا در سالهای ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ برخی مدیران شهرداری پشتیبانی از تاب‌آوری شهر تهران در برابر حوادث و اجرای مصوبه شورا در این زمینه را فدای نگاه محدود سازمانی خود و استفاده از این پایگاه‌ها در حوزه مأموریتی غیر از آنچه مورد نظر شورا بوده می‌کنند.

او تصریح کرد: متأسفانه برابر گزارش شماره ۷۱۰۶۲۴ مورخ ۳۰/‏۰۶/‏۱۳۹۸‬ رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران همچنان تعداد ۵۶ پایگاه پشتیبانی و مدیریت بحران در اختیار سازمان ورزش شهرداری تهران قرار دارد و این سازمان علی رغم تکلیف کارگروه در اسفند ماه ۱۳۹۶، برای تهیه و ارائه برنامه واگذاری پایگاه‌ها در سه بازه زمانی شش ماهه در جلسه شورای معاونین شهرداری از اجرا این تکلیف و ارائه برنامه زمانی تخلیه و واگذاری پایگاه‌های پشتیبانی و مدیریت بحران خودداری کرده است.

فراهانی با بیان اینکه انتظار برحق شهروندان تهرانی استفاده صحیح، به جا و مؤثر از زیرساخت‌های مدیریت بحران در مسیر واقعی آن است، افزود: هیچ عقل سلیمی بهانه استفاده ورزشی شهروندان از این پایگاه‌ها را برای عدم واگذاری به سازمان مدیریت بحران نمی‌پذیرد.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران تاکید کرد: بر همین اساس به عنوان نماینده مردم شریف تهران در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره «توجه به بهره‌برداری مناسب از پایگاه‌های پشتیبانی مدیریت بحران مناطق و لزوم اجرای مصوبه شورا» به شهرداری تهران تذکر می‌دهم.

فراهانی در پایان افزود: امیدوارم با اقدام به موقع، مؤثر شهردار تهران شاهد توجه بیش از پیش به تاب‌آوری تهران برای زندگی همه شهروندان باشیم.

 
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی :
نظر خود را بنویسید :
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار اجتماعی
پربیننده‌ترین اخبار
آخرین اخبار
اخبار برگززیده ...
به نظر شما نتیجه برجام چه تاثیری بر معیشت مردم می گذارد؟
تاثیر بسیار مطلوب بر اقتصاد و معیشت مردم
بدون تاثیر
تاثیر بد و مخرب در دراز مدت بر اقتصاد و امنیت ملی
ثبت رای
قیمت لحظه ای
در حال بروز رسانی ...
دلار
بیت کوین
یورو
لیر
پوند
دلار کانادا
یوان چین
کرون سوئد
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
سکه
انس طلا
مثقال طلا
طلای ۱۸
تمامی قیمت ها به ریال می‌باشد.
در حال بروز رسانی ...
نفت برنت
در حال بروز رسانی ...
بورس
در حال بروز رسانی ...
شهروند خبرنگار ...
تقویم روز دوشنبه، 7 خرداد، 1403
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد
تحلیلگر ایران زمین
ربات ChatGPT؛ هوش مصنوعی مُچ هوش انسانی را خواباند؟ وقتی هنوز زبان انسانی دست برتر را دارد

ربات Chat GPT این روزها سروصدای بسیاری به راه انداخته و بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه، هر روز مشغول چت کردن با رباتی هستند که با شما حرف می‌زند، راهنمایی‌تان می‌کند و حتی کارهایتان را با سرعتی باورنکردی انجام می‌دهد؛ آن هم تا حدی زیادی رایگان!