گزیده اخبار :

توافق با چین تا حدودی تحریم های غربی را بی اثر می‌کند

این نکته را باید مدنظر قرار داد که ما باید روی پای خودمان بایستیم و اتکا به غرب یا شرق کار اشتباهی است
توافق با چین تا حدودی تحریم های غربی را بی اثر می‌کند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین، حبیب الله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توافق نامه ایران و چین اظهار داشت:امضای این توافقنامه  اقدامی مثبت است و تاکنون مسیر خوبی را طی کرده و در جهت منافع ما بوده است.

در ادامه توافق با چین باید دقت لازم صورت گیرد

وی در ادامه افزود: طبیعی است که در هر توافقنامه و هر قراردادی که ذیل آن امضا شود باید دقت لازم را داشت و در ادامه این مسیر در مورد توافقنامه ایران و چین که مرحله امضای قرارداد ها است، باید دقت لازم صورت گیرد تا همین مسیر مثبت و مناسب ادامه یابد و ما تامین منافع ملی کشورمان را در این مسیر داشته باشیم.

نماینده مردم زابل عنوان کرد: طبیعی است که ما می خواهیم زندگی کنیم و نمی توانیم منتظر باشیم و ببینیم که غرب هر روز ما را تحریم کند و طبیعی است که راه دیری را برای ادامه مسیر خود پیدا می کنیم و توافق با چینی یکی از این راه ها است.

اتکا به غرب یا شرق کار اشتباهی است

دهمرده خاطرنشان کرد: البته این نکته را باید مدنظر قرار داد که ما باید روی پای خودمان بایستیم و اتکا به غرب یا شرق کار اشتباهی است اما در این مرحله برای حرکت در مسیر خودکفایی قرارداد و همکاری با چین حرکت مناسبی است، اما همانطورکه گفتم این قرارداد ها و این توافق نامه ها باید در مسیر خودکفایی ما باشد.

وی بیان کرد: توافق ایران و چین به غربی ها نشان می دهد که تحریم های آنها ما را از ادامه مسیرمان باز نمی دارد و این توافقنامه و نگاه ما به شرق تا حدودی تحریم های غربی را بی اثر می کند. نگاه به شرق توازنی را در روابط خارجی ما ایجاد می کند و به غرب این پیام را می دهد که همه دنیا آمریکا و اروپا نیست و آنها نمی توانند برای ما نقش تعیین کننده داشته باشند.

 

امتیاز 5/5

دیدگاه کاربران

ثبت دیدگاه