گزیده اخبار :

تنها راه نجات برخی بیماران کرونایی پیوند ریه است!

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بیماری کووید 19 می تواند با آسیب دائمی به ریه در برخی از بیماران همراه باشد که انجام عمل پیوند ریه تنها راه امید برای حیات آنان است
تنها راه نجات برخی بیماران کرونایی پیوند ریه است!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ایران زمین و به نقل از ایسنا، محققان آمریکایی در یک بررسی جدید متوجه شدند که بیماری کووید 19 در برخی از مبتلایان می تواند آسیبی به ریه ها وارد کند که تنها با عمل پیوند ریه ادامه حیات بیمار ممکن خواهد بود. مطالعات انجام گرفته روی بیماران و آزمایشات پزشکی قانونی تائید می کند که در برخی موارد، بیماران کرونایی با آسیب جدی که به ریه هایشان وارد شده تنها در شرایط جایگزین کردن ریه ها با عمل پیوند امکان بازگشت به زندگی را به دست خواهند آورد. 
 
کرونا می تواند چارچوب اصلی ریه را از بین ببرد
در این تحقیقات جدید محققان آمریکایی به مطالعه روی بافت دور ریخته شده بیمار مبتلا به کرونا که تحت جراحی پیوند ریه قرار گرفته بود و بیماری که بر اثر این عارضه فوت کرده بود پرداختند. آنان متوجه شدند که بیماری کرونا می تواند چارچوب اصلی ریه را از بین برده و در این شرایط ریه های شخص مبتلا به راحتی نمی تواند بهبود پیدا کند. در چنین شرایطی است که گزینه های درمانی بسیار محدود خواهد شد. 
 
 
به گفته این گروه از محققان، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بیماری کووید 19 می تواند با آسیب دائمی به ریه در برخی از بیماران همراه باشد که انجام عمل پیوند ریه تنها راه امید برای حیات آنان است. همچنین سلول های منحصر به فردی موسوم به سلول های "اپی تلیال KRT17" در بافت ریه مبتلایان به کرونا وجود دارد که بر اثر این عفونت دچار آسیب جبران ناپذیری شده اند و همین امر گزینه پیوند ریه را ضروری می کند.  
 

امتیاز 4.11/5

دیدگاه کاربران

اعداد وارد شده صحیح نمی باشد
ثبت دیدگاه